Rezerwacja terminu
zabiegi aromaterapeutyczne

Aromaterapia i stres

Szybkość dzisiejszego życia w erze wszechobecnego stresu i biegu nie należy do najzdrowszych dla naszego organizmu. Natłok informacyjny, trudne projekty w pracy, niepewność jutrzejszego dnia i brak czasu, wpędza nas w stany depresyjne, znużenie oraz ogólny brak energii. Miodem na skołatane nerwy okaże się aromaterapia, której skuteczność potwierdzają naukowcy na całym świecie.

Badania pokazują, że około 60% osób z pokolenia Y, woli wydawać pieniądze na doświadczenie niż rzeczy materialne. Spowodowane jest to towarzyszącym naszemu życiu stresowi, który obniża nastrój, powoduje napinanie się i bóle mięśni. Dodatkowo wachlarz negatywnych emocji, z którymi musimy radzić sobie na co dzień, napędza całą machinę błędnego koła, która coraz bardziej zatruwa nasze życie.

Aromaterapia – co to takiego?

Krótko mówiąc, jest to wykorzystanie olejków eterycznych podczas dowolnego zabiegu pielęgnacyjnego. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bardzo na nasze życie wewnętrzne wpływają zapachy. Co więcej, wdychanie tych odpowiednich, skutecznie poukłada nasze emocje, zredukuje stres, dotknie źródła problemów psychofizycznych i pozwoli spojrzeć inaczej na siebie i otaczający świat. Korzystając z usług profesjonalisty, już przed wejściem do gabinetu, na spotkanie wyjdzie naprzeciw przyjemna feeria aromatów. W czasie rejestracji na zabieg, wybierz własną kompozycję zapachów. Nie śpiesz się, daj sobie dużo czasu na wybranie tych odpowiednich. Cytrusy podniosą Cię na duchu, delikatny kwiatowy zapach będzie łagodzący, a zapachy drzew dadzą Ci maksimum relaksu. To tylko przykłady, stwórz swoją idealną kompozycję. Odpocznij od dnia codziennego i daj się przenieść w transcendentalny świat zmysłów.

Zabiegi wykorzystujące aromaterapię

Aromaterapię można włączyć do każdego zabiegu pielęgnacyjnego. Działanie olejków eterycznych możemy przyswajać na dwa sposoby. Przez inhalację bądź przez wchłanianie dzięki masażom, kąpielom i okładom. Wyróżnić można tutaj kąpiel stóp, gdzie do soli kąpielowych zostanie dodany olejek o działaniu detoksykującym, stymulującym lub relaksującym. Refleksoterapia to miejscowe uciskanie punktów stóp, dłoni i uszu. Pobudzanie receptorów obniży napięcie ciała, poprawi funkcjonowanie organów wewnętrznych i krążenie krwi.

Przed wybraniem zabiegu, zapoznaj się z ofertą gabinetu, poproś o radę specjalisty, zaufaj mu. Wybierz najlepszą dla siebie terapię, odkryj swoje ciało, zapomnij o codzienności, doświadcz nowego. Masz tylko jedno życie i jedno ciało, odzwierciedlenie Twojej duszy, która jest motorem Twoich działań.