Rezerwacja terminu
redukcja stresu

REDUKCJA STRESU ODMŁADZA ORGANIZM

Jesteś na stronie nieprzeciętnego gabinetu kosmetycznego.

Oprócz typowych dla gabinetów kosmetycznych usług upiększających znajdziesz w naszej ofercie terapie naturalne. Jesteśmy gabinetem, który promuje holistyczne podejście do urody. Z pewnością to określenie nie jest Ci obce. Pozwól, że wyjaśnię, co przez to rozumiem.

O uprawianej przez nas kosmetyce mówimy, że jest pozytywna. Mamy pozytywne nastawienie do życia oraz do siebie, optymistycznie podchodzimy do wyzwań, które niesie  Świat. Wierzymy, że w każdym człowieku jest ukryte piękno, któremu tylko czasem trzeba pomóc, by wyło widoczne dla nas samych i ludzi wokół nas. Zachęcamy  Klientów naszego salonu do optymizmu, radości i pozytywnego nastawiania,  które bez wątpienia są najlepszą kuracją odmładzającą. Do każdej usługi wkładamy olbrzymią ilość serca, miłości, pasji i zaangażowania co powoduje, że zabiegi mają wyjątkowy charakter. Otrzymujesz solidną dawkę pozytywnych emocji, dobre wibracje unoszą się wokół Ciebie jak magiczny składnik powietrza, którym wypełniasz się przy każdym oddechu.

Brzmi dobrze? Z pewnością.

Ale czasem nie wszystko jest tak słodkie i kolorowe, jakbyśmy sobie tego życzyli.

PODSTAWA URODY

Podstawą urody jest szeroko rozumiane zdrowie: fizyczne, psychiczne oraz emocjonalne. To taka nasza baza, fundament. Gdy niedomagamy, a stan naszego zdrowie pozostaje pod znakiem zapytania, nikt nie koncentruje się na tym jak aktualnie wygląda. A co jest największym zagrożeniem dla zdrowia? STRES oraz BÓL. Te dwa destrukcyjne czynniki występują albo razem, albo oddzielnie, albo na zmianę. Długotrwały stres nie jest korzystny, czyni nieodwracalne spustoszenia ogólnoustrojowe. Przewlekły ból utrudnia życie do granic możliwości. Zarówno stres jak i ból odbierają radość, spokój, optymizm, pozytywne nastawianie, chęci do działania, wizję przyszłości, samoakceptację, poczucie siły i wiary w siebie (i innych niestety też). W ślad za zmianami w sposobie myślenia pojawiają się zmiany w ciele (lub odwrotnie) a te z kolei prowadzą do zmian w naszym wyglądzie. Najczęściej niekorzystnych – przestajemy jeść lub zaczynamy się objadać, przestajemy spać lub nie wychodzimy z łóżka, uzależniamy się, wpadamy w ekstremalne kołowrotki destrukcyjnych zachowań.

REDUKCJA STRESU

Naukowo udowodniono pozytywny wpływ redukcji stresu oraz zmniejszenie napięć bólowych na funkcjonowanie całego organizmu. Samopoczucie zaczyna się zmieniać, psychika odzyskuje równowagę, ciało fizyczne wraca do normalności. Uroda zaczyna mieć znaczenie, spoglądamy na nowo w lusterko, zaczyna się chcieć dobrze wyglądać i dbać o siebie.

Zatem wiemy już, że dla urody potrzebujesz zdrowia, a dla zdrowia istotna jest redukcja stresu oraz zmniejszenie odczuwania bólu (tego fizycznego i nazwanego oraz tego, który rani psychikę i targa emocje).

TERAPIE NATURALNE

Na ratunek urodzie wielkimi krokami zmierzają terapie naturalne, szczególnie te procedury i działania, które redukują stres i zmniejszają ból. Gdy odzyskujemy równowagę psychofizyczną, zaczynamy czerpać radość z życia, powraca uśmiech, błyszczące spojrzenie oraz szczęście widoczne na pięknie uśmiechniętej twarzy. Szczęście jest synonimem zdrowia, a zdrowie to przecież uroda.

I tak oto zmierzam do zakończenia tej przydługawej historii o kosmetyce, która jest pozytywna i holistyczna jednocześnie.

Pozwól, że kolejne wpisy poświęcone będą wprowadzeniu Cię w zagadnienia terapii naturalnych, które wykonujemy w naszym gabinecie z myślą o zredukowaniu stresu, złagodzeniu bólu i odzyskaniu równowagi. Wszystko z myślą o tym, że każdy ma w sobie piękno.

ACCESS BARS®  sesja relaksacyjna

 

Access Bars®  to zabieg energetyczny, który polega na delikatnym dotyku 32 punktów na głowie, odpowiedzialnych za kumulowanie stresu, emocji, traum i przekonań zgromadzonych w trakcie życia oraz dotyczące jego różnych aspektów. Proces ten umożliwia odblokowanie energii, stwarza przestrzeń do wglądu w siebie, a także pozbycia się negatywnych wzorców i blokad mentalnych.
Podczas trwania sesji praca fal mózgowych zostaje spowolniona do stanu Alfa i Theta, co powoduje rozładowanie spolaryzowanych ładunków elektrycznych zgromadzonych w mózgu. W wyniku tego następuje uruchomienie przepływu energii i pozytywne zmiany w umyśle. Fale Alfa są charakterystyczne dla stanu relaksu i odprężenia, gdzie nasza uwaga zostaje skupiona na tym, co jest wewnątrz nas. Natomiast Theta to stan głębokiej medytacji, gdzie mamy dostęp do całej pamięci mózgu, możemy kontrolować swoje reakcje na bodźce, posiadamy rozszerzone zdolności kojarzenia, postrzegania i kreatywności. Mamy także wgląd do podświadomych wzorców i przekonań.

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z SESJA ACCESS BARS®?

 • uwalnia ciało od napięć fizycznych oraz emocjonalnych
 • znacząco obniża poziomu stresu oraz reakcje na streS
 • poprawia jakość oraz ilość snu
 • głęboko relaksuje i odprężą
 • łagodzi migreny
 • wspomaga leczenie depresji i stanów lękowych
 • przywraca jasne i klarowne myśli oraz lekkość umysłu
 • podnosi motywację życiową, pomaga radzić sobie z wyzwaniami
 • zwiększa poczucie własnej wartości i wewnętrznej siły
 • pomaga stworzyć przestrzeni dla pozbycia się niekorzystnych, ograniczających życie wzorców

PRZEBIEG SESJI

Zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący, wykonywany na leżąco, w ubraniu. W trakcie jego trwania terapeuta dotyka odpowiednich punktów na głowie (wersja rozszerzona zawiera masaż głowy i karku). Większość osób odczuwa odprężenie, spokój, doenergetyzowanie, część zasypia. Wszystkie reakcje są jednak bardzo indywidualne, a tempo odczuwalnej zmiany u każdego także może być inne, w zależności od nagromadzonych napięć i gotowości na kontakt ze swoimi wewnętrznymi potrzebami.

U dzieci widoczna jest poprawa funkcjonowania w przypadkach:

 • zwiększonego napięcia i stresu
 • zaburzeń emocjonalnych, bezsenności
 • ADHD  i ADD
 • autyzmu
 • moczenia nocnego

*Access Bars® otrzymał Międzynarodowy Certyfikat Terapii Manualnych Ciała w Stanach Zjednoczonych (National Certyfication Board for Therapeutic Massage and Bodywork).

ZAPRASZAMY, umów się na wizytę:

https://www.moment.pl/anna-nocon-kosmetyka-pozytywna#