Rezerwacja terminu

Hirudokosmetologia

Redukcja obrzęków, poprawa mikrokrążenia komórkowego, regeneracja tkanek, poprawa elastyczności i jędrności.

Szczegóły Oferty

Hirudologia w kosmetyce ma działanie ogólnoustrojowe, które wpływają na zdrowie, samopoczucie i wygląd. Nazywana jest często „wampirzym liftingiem” ze względu na silne efekty liftingujące i odmładzające. 

Właściwości terapeutyczne i skład śliny pijawki lekarskiej:

Skład wydzieliny śliny pijawki zawiera szereg aktywnych substancji wspomagających zachowanie zdrowia i urody. To miniaturowe laboratorium farmakologiczne, które produkuje m.in.: hirudynę,  bdelinę,  hirustazynę, gilantynę, apyraze,  eglinę, hementynę, destabilazę (prostaglandynę)  hialuronidazę,  lipazy i esterazy, antyelastazy (ograniczają działania elastaz – czyników, które degradują skórną elastynę), substancje znieczulające, neuropeptydy oraz neurotransmitery (dopanina, serotonina, acetylocholina oraz enkepfalina).

Właściwości terapeutyczne:

 • Przywracanie prawidłowego mikrokrążenia krwi, wzrostu przepuszczalności naczyń włosowatych (kapilar), resorpcja płynów wewnątrztkankowych, dotlenienia tkanek, przywracania homeostazy i usuwania toksyn dzięki odciążaniu i odbarczeniu narządów wewnętrznych poprzez przywracanie (przyspieszanie) przepływu limfy. Drenowanie ogniska choroby pomaga w usuwanie obrzęków i nacieków otaczających tkanek co w konsekwencji przyczynia się do ogólnoustrojowej poprawy stanu zdrowia klienta.
 • Działanie przeciwniedokrwienne, przeciwkrzepliwe (antykoagulacyjne) oraz trombolityczne polegające na rozpuszczaniu zakrzepów wewnątrznaczyniowych, udrożnianie naczynia krwionośnych i przywracanie prawidłowego przepływu krwi jest kluczowym elementem rozwiązującym problem hipoksji czyli niedotlenienia organizmu oraz obniża ciśnienie tętnicze.
 • Działanie immunostymulujące (bakteria Aeromonas hydrophilia), mikrobójcze (hialuronidaza uszkadza błony komórkowe baterii), bakteriobójcze (hirudyna, bakteria Aeromonas hydrophilia), przeciwzapalne (indukowanie reakcji immunologicznych, poprawa krążenia), przeciwbólowe (podwyższanie poziom endorfin i obniża poziom peptydów stymulujących ból (bradykininy)
 • Działanie przeciwmiażdżycowe poprzez działanie przeciwzapalne na ogniska zapalne śródbłonka (endotelium – wyściółka naczyń krwionośnych i limfatycznych)
 • Działanie regenerujące , normalizujące, neurotroficzne (efekty likwidacji ognisk zapalnych i przywracanie funkcji tkankom oraz nerwom)
 • Ogólne działanie pijawek na organizm pośrednio odmładza i spowalnia procesy starzenia organizmu, spowalnia procesy degradacji włókien kolagenowych i elastylowych; maseczka z krwi pijawki to prawdziwa rewolucja w ekskluzywnej kosmetologii naturalnej.

Jak wygląda zabieg?

 • wywiad, przygotowanie do zabiegu, aplikacja pijawki lekarskiej (okolica pępka, w kolejnych aplikacjach dodajemy kość krzyżową), klient relaksuje się przy muzyce, naświetla twarz światłem spolaryzowanym Bioptron

Taką procedurę powtarzamy 3 krotnie – jeden raz w tygodniu. Aplikacja pijawki w okolice pępka oraz kości ogonowej jest kluczowa dla procesu detoksykacji i oczyszczania wątroby, której prawidłowe funkcjonowanie ma istotny wpływ na całe nasze zdrowie oraz urodę. Hirudokosmetologia jest procesem, który w naturalny sposób spowalnia procesy starzenia poprzez łagodzenie stanów zapalnych, detoksykację organizmu oraz poprawę mikrokrążenia komórkowego. To proces, który wymaga czasu.

Pobranie materiału do wykonania maseczki (nasza własna krew pomieszana z hirudozwiązakami zawartymi w ślinie pijawki) ma miejsce najwcześniej podczas trzeciego zabiegu. Maseczkę aplikuje się na twarz na czas około 15 minuty, zmywamy, kończymy zabieg nakładając krem pielęgnacyjny.

 • podczas czwartej sesji przystawiamy pijawkę do kąta żuchwy, podbródka oraz skroni jeśli jest takie wskazanie
 • W pierwszej sesji (1 lub 2 razy w tygodniu) wykonujemy 6 zabiegów. Następnie wykonujemy zabiegi według potrzeb. Dla zachowania profilaktyki zdrowia i urody, zachowawczo lub bankietowo.

Jak przygotować się do zabiegu?

W dniu zabiegu unikamy substancji  przyczyniających się do rozszerzenia naczyń krwionośny:  nie wolno pić alkoholu, nie zaleca się spożywania kawy oraz mocnej herbaty, odradza się jedzenie pokarmów ostrych, a w szczególności cebuli i czosnku.

W dniu zabiegu nie wolno używać zapachowych mydeł, perfum, kremów i balsamów do ciała, antyperspirantów, dezodorantów czy maści leczniczych. Przed zabiegiem najlepiej umyć ciało szarym mydłem.

W dniu, w którym ma zostać przeprowadzony zabieg hirudokosmetologii najlepiej odpoczywać i zrezygnować z aktywności fizycznej.

Jeśli klient przyjmuje jakiekolwiek leki na stałe powinien poinformować lekarza prowadzącego o zamiarze wykonania zabiegu hirudoterapii (związki pochodzące z leków mogą wchodzić w interakcje z związkami produkowanymi przez pijawki)

Przyjmowane leki przeciwzakrzepowe odstawiamy na 7 dni przed planowanym zabiegiem (po wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym).

Nie przystawiamy pijawek podczas trwania menstruacji u kobiet.

Jak pielęgnować skórę po zabiegu

Krwawienie z miejsc aplikacji pijawek może trwać od kilku do 24 godzin. Krwawienie jest elementem terapii i powinno się je umożliwić przez co najmniej kilka godzin (opatrunek pozabiegowy). W momencie, gdy z ranki sączy się krew i opatrunek przecieka należy wymienić opatrunek stosując gazę i plastry. Jeśli krwawienie utrzymuje się dłużej niż 24 godziny, należy zastosować opatrunek uciskowy. Ranę można przemywać aptecznym środkiem antyseptycznym podczas wymiany opatrunków. Rany nie powinno się myć ani moczyć. Pełną kąpiel można zażyć dopiero po wygojeniu ranek. Należy unikać drapania ran, aby nie doprowadzić do zainfekowania rany i powikłań z tym związanych.

Po zabiegu wskazany jest odpoczynek, całkowicie rezygnujemy z aktywności fizycznej. Bezpośrednio po zabiegu nie korzystamy z sauny, basenu, fitness clubu i siłowni.

W miejscach aplikacji pijawek może pojawić się zaczerwienienie, lekki świąd, obrzęk i siniak. Objawy po zabiegowe ustępują po kilku dniach po zabiegu.  W przypadku dużego świądu można stosować delikatne żele łagodzące np.: aloes, fenistil.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • nowotwory złośliwe niezależnie od lokalizacji
 • anemia objawowa
 • ciąża, okres połogu;
 • wiek poniżej 15 lat
 • AIDS
 • choroby, przy których opóźnia się proces krzepnięcia krwi, hemofilia i nabyta małopłytkowość, marskość wątroby
 • tętniak śródczaszkowy
 • tętniak tętnicy brzusznej
 • krwotoki wewnętrzne
 • choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy (o ostrym przebiegu)
 • ostre stany gorączkowe, septyczne, choroby zakaźne
 • gruźlica w stadium prątkowania
 • stany pobudzenia psychicznego
 • stany zamroczenia alkoholowego, narkomania;
 • resekcja śledziony
 • ostre wycieńczenie (charłactwo)
 • ostre obniżenie ciśnienia tętniczego (niedociśnienie) 

Kontakt

ANNA NOCON kosmetyka pozytywna

Numer konta

ING Bank Śląski SA 07 1050 1214 1000 0090 9590 6583

Adres

ul. Podleska 31/4
43-190 Mikołów

Umów się na zabieg

Social Media

Fb     Yt     In     Ig

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chciałbyś zapytać o wolne terminu? Zapraszamy do kontaktu.
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.