Rezerwacja terminu
Stres niszczy urodę.

PSYCHOKOSMETYKA jest kosmetyką pozytywną. Redukuje stres, upiększa i uszczęśliwia.

Redukcja stresu upiększa i uszczęśliwia, odmładza i ratuje życie.

O tym czym jest, stres pisałam całkiem niedawno, zapraszam jeśli nie czytałaś ciekawy wpis o zabójczym stresie https://www.annanocon.pl/blog/zabojczy-stres-jak-sobie-z-nim-radzic/

Wiemy zatem, czym jest stres i co dzieje się z naszym organizmem, gdy nie potrafimy rozładować skutków przewlekłego i narastającego stresu: agresja, negatywne postrzeganie świata i ludzi, brak wiary w powodzenie i sens życia, często depresja, zawiść, zazdrość i brak samoakceptacji. Porażka i frustracja rodzą kolejne negatywne emocje, a te kolejne i jeszcze kolejne i wpadamy w wir tzw. czarnej dziury…  I w końcu zaczynamy chorować. Ciało wycieńczone niczym dziki koń na westernie zaczyna odmawiać współpracy. Czasem to tylko bóle psychosomatyczne (psyche&soma – fizyczność&emocje), więc jest nadzieja na ozdrowienie, a czasem jesteśmy już całkiem poważnie chorzy, bo tak się składa, że zignorowaliśmy wołanie naszego organizmu o pomoc dobrych parę lat wcześniej …  Brzmi znajomo?

Wszechobecny niepokój, lęki i niepewność oraz szybkie tempo życia to domeny naszych czasów, powinnam chyba napisać demony naszych czasów.

Kosmetolodzy mają trudne zadanie.

Coraz częściej mają bowiem do czynienia z bardzo zestresowanymi osobami, które cierpią na zaburzenia nie tylko percepcji własnego ciała, ale również postrzeganiu i ocenie rzeczywistości.  Brak samoakceptacji, dążenie do perfekcyjnych wzorców lansowanych przez media, nieprzepracowane doświadczenia młodzieńczych lat, niebotyczna ilość oczekiwań i wyzwań stawianych przez Świat jest w stanie powalić najsilniejszą kobietę i szczerze mówiąc faceta również…

Uważam, że gabinety kosmetyczny i psychoterapeutyczny powinny być obok siebie, tak żeby za jednym razem załatwić dwie wizyty, duet niemal idealny.

Wiem to doskonale. To obserwacja życia jest dla mnie inspiracją do pisania o kosmetyce pozytywnej, emocjach i szeroko rozumianym zdrowiu.

Brakuje nam holistycznej opieki i pomocy zarówno ze strony lekarzy jak i kosmetologów/kosmetyczek.

Brakuje terapeutów twarzy i ciała rozumiejących działanie organizmu na wszystkich jego płaszczyznach. Muszę przyznać, co jest szokujące, że brakuje nam troski i opieki nas samych nad nami samymi. Przy okazji ukłony i podziękowania dla Pani Beaty Sekuła za http://refleksoterapia.net/o-szkole/ cały jej wkład w kształcenie terapeutów twarzy. Chapeau bas dla takich nauczycieli!

– Jesteś najważniejszą i pierwszą osobą, która powinna zająć się swoim zdrowiem i szczęściem, mówię tak do moich Klientek niczym ksiądz na niedzielnym kazaniu. Niestety wzięcie odpowiedzialności za swoje życie nie jest jednak tak popularne, wymaga zbyt wiele wysiłku i konsekwencji, efekty nie przychodzą na drugi dzień… niestety.

Co zatem może zrobić taka psychokosmetologia? Przede wszystkim psychokosmetologia proponuje metody terapeutyczne (oddziaływujące na cały organizm w dłuższym okresie czasu), mające za zadanie niwelować skutki stresu oraz chorób psychosomatycznych przy jednoczesnym działaniu odmładzającym i spowalniającym procesy starzenia się organizmu.

TERAPIE STOSOWANE W PSYCHOKOSMETOLOGII

 • KONSULTACJA I MENTORING.

  Rozmowa to pierwszy i jeden z ważniejszych etapów kontaktu z Klientem, to od pierwszego wrażenia i emocji, które powstają, zależy czy dalej Klient zechce z nami współpracować i nam zaufać. Wywiad, diagnoza, zrozumienie stanu zdrowia, potrzeb oraz oczekiwań klienta, dopasowanie terapii oraz pielęgnacji domowej, zachęcenie do współpracy – inspiracja do zmian, motywowanie do podjęcia wyzwań, wzrost akceptacji i poczucia własnej wartości oraz szczęścia. Elementy psychologii wnikają do salonów kosmetycznych, bo kosmetyka to dzisiaj coś więcej niż tylko zabiegi upiększające.

 • ZABIEGI W GABINECIE. Dopasowane indywidulanie dla każdego Klienta.

  • Akupunktura kosmetyczna – zapewnienie balansu emocjonalnego poprzez odpowiednią diagnostykę z twarzy, pomoc w zrozumieć mechanizmów powstawania zmian w organizmie oraz procesów starzenia się organizmu, skutecznie odmładza cały organizm od wewnątrz, poprawia ogólny stan zdrowia o wszechstronnym działaniu energetycznym i emocjonalnym
  • Hirudokosmetologia (face lifting) – terapia z wykorzystaniem pijawek lekarskich, cenionych ze względu na silne właściwości regeneracyjne. Hirudozwiązki zawarte w ślinie pijawki hamują zmiany hormonalne związane z wiekiem oraz rozpad składników budulcowych organizmu w tym w zasadniczym stopniu skóry. Działają odmładzająco oraz poprawiają funkcjonowanie całego organizmu w tym samopoczucie.
  • Refleksoterapia twarzy i stóp – forma terapii holistycznej wywołujących wiele łańcuchowych reakcji biochemicznych w naszych organizmach, docierają do źródeł powstawania przyczyn różnego rodzaju dysfunkcji w organizmie.
  • Aromaterapia – wychodzi naprzeciw największemu wyzwaniu dzisiejszych czasów – redukuje stres, równoważy emocje, daje harmonię wewnętrzną. Pozwala dotrzeć do głęboko skrywanych emocji, dotyka źródła powstawania problemów i zmian chorobowych w ciele człowieka. Wykorzystuje siłę i potencjał olejków eterycznych.
  • Dźwięki, kolor – równoważenie, harmonizowanie organizmu poprzez oddziaływanie dźwiękiem mis tybetańskich oraz muzyki o szczególnych, leczniczych częstotliwościach oddziaływujących na tkanki.
  • Naturalne metody zmniejszające skutki stresu (np.: bańki, gua sha, masaże, moksy, kamienie, kryształy i inne) – powrót do naturalnych metod mobilizujących organizm do zachowania zdrowia i urody.

 • PIELĘGNACJA DOMOWA.

  • Budowanie świadomości jakości, składu i pochodzenia kosmetyków, oszczędność, ekologia, regularna i konsekwentna pielęgnacja, harmonia na poziomie umysł – serce – jelita.
 • STYL ŻYCIA.

  • Tylko zdrowy, pozbawiony fizycznego bólu i zmartwień organizm jest w stanie sam poradzić sobie z utrzymaniem odpowiedniej odporności i odpowiednio reagować na czynniki zewnętrzne. Jak tego dokonać? Znowu, do znudzenia powtórzę: sen, odżywianie, ruch, miłość i pozytywne nastawienie względem siebie i innych, życzliwość oraz wdzięczność. Tylko lub aż tyle. Sama zdecyduj.

Całkiem sporo jak na zwykłą kosmetykę, nie sądzisz?
Dlatego to nie jest zwykła kosmetyka, tylko psychosomatyka, 
która idealnie wpasowuje się
w moją koncepcję kosmetyki pozytywnej.