Rezerwacja terminu
Kosmetyka Pozytywna

Codzienna dawka optymizmu dla zdrowia i urody

Myśl jest falą energii, która wibruje w określonej, charakterystycznej dla siebie, częstotliwości. Pozytywne myślenie wywołuje pozytywne emocje i wpływa na organizm uruchamiając lawinę korzystnych dla organizmu reakcji biochemicznych. Im więcej dajemy sobie szans na doświadczanie pozytywnych wrażeń, sytuacji, ludzi i emocji tym większy mamy wpływ na otaczający nas świat oraz nas samych.

Czym jest i jak działa pozytywne myślenie?

Pozytywne myślenie kształtuje świat – jest jak magnes.

To sposób myślenia i reagowania na siebie oraz otoczenie. Z punktu widzenia odkryć fizyki kwantowej słowa, które wypowiadamy, myśli, pragnienia, wyobrażenia i oczekiwania, które nam towarzyszą posiadają siłę kreowania rzeczywistości.

Pozytywne myślenie poprawia odporność organizmu.

Redukuje poziom hormonów odpowiedzialnych za powstawanie stresu, który jest częstym źródłem zaburzeń funkcjonowania komórek, tkanek a w konsekwencji narządów wewnętrznych i całego organizmu. Zwiększa zdolność organizmu do samoregeneracji i walki z chorobami.

Pozytywne myślenie poprawia pracę układu krwionośnego.

Serce osób pozytywnie nastawionych do życia pracuje sprawniej, natlenia i odżywia wszystkie organy, wyrównuje ciśnienie krwi i puls. Zmniejsza ryzyko zachorowania na nadciśnienie tętnicze i miażdżyce. Zmniejsza się ryzyko występowania zawału serca oraz udaru mózgu.

Pozytywne myślenie poprawia komfort życia.

Pracujemy sprawniej i wydajniej. Zwiększa się poziom koncentracji oraz kreatywne myślenie. Poprawiają się relacje międzyludzkie, samoakceptacja, wzrasta motywacja i chęci do działania. „Szczęśliwy” mózg uwalnia do organizmu hormony szczęścia, które podnoszą poziom energii życiowej i zadowolenia. Nabieramy dystansu do trosk i kłopotów a wyzwania i cele stają się bardziej dostępne i łatwiejsze w realizacji.

Według Barbary Fredrickson, pierwszej laureatki prestiżowej nagrody Templetona, jednej z najwybitniejszych psychologów emocji oraz czołowych postaci psychologii pozytywnej, dobrych emocji musi być trzy razy więcej niż negatywnych abyśmy mogli stale się realizować i spełniać nasze marzenia. Zatem warto pozytywnie myśleć!

Czym jest i jak zatem działa kosmetyka pozytywna?

Kosmetyka pozytywna to wprowadzenie sposobu pozytywnego myślenia i konsekwencji z niego wynikających do świata urody. To filozofia, która pokazuje, jak być piękną pozytywnie myśląc, jak dbać o siebie uśmiechając się, szanując się i słuchając głosu własnego serca.  To wiedza o tym jak być zadbaną, wykorzystując siłę i dary natury, jak być atrakcyjną, inwestując czas w poznanie siebie i rozwój wewnętrzny oraz jak naturalnie i spokojnie akceptować oznaki mijającego czasu.

Kosmetyka pozytywna to moja odpowiedź na niepokojące tendencje narzucające wątpliwe wzorce piękna, a przede wszystkim efekt współpracy i rozmów z setkami kobiet. Kobiety tęsknią za harmonią, za wewnętrznym spokojem, za wydobyciem siły i mądrości, która w nas drzemie. Buntują się przeciwko narzucanym wzorcom wiecznie młodych i pięknych, dla których czas zatrzymał się w miejscu.

„Coś więcej”

Kosmetyka pozytywna to coś więcej niż naturalne kosmetyki czy profesjonalne zabiegi upiększające. To sposób w jaki patrzymy na siebie. To czas, który poświęcamy sobie, to rodzaj myśli i emocji, które powstają w naszej głowie, to nastawienie do świata, chęć działania, energia do życia i akceptacja wynikająca z rozumienia szczęścia. To sposób, w jaki dotykamy swojego ciała, sposób w jaki aplikujemy kosmetyki, pachniemy, poruszamy się.

To gracja i wdzięk, które wynikają ze zdrowego i zadbanego ciała. Nie bez powodu kosmetologia wchodzi na salony wydziałów medycznych wyższych uczelni. Ciężko mówić o urodzie, bez zachowania zdrowia: to prawidłowo funkcjonujący organizm, silny, odporny i szczęśliwy jest podstawą do wszelkich terapii anti-aging. Kosmetologia gwarantuje urodę przy zachowaniu zdrowia, na które składa się cały skomplikowany system wzajemnych zależności ciało – umysł – dusza.