Rezerwacja terminu
Czy można wymasować duszę?

Czy można wymasować duszę?

Codzienna praca z naszymi Klientami sprawia, że stajemy się coraz lepsi w tym, co robimy, a radość, którą z niej otrzymujemy, powoduje, że udaje nam się tworzyć niezwykły świat!

To właśnie dzięki słowom i uniesieniu Klientki, do tej pory nienazwany masaż, zyskał tytuł „ParANanda”. To wydarzenie zainspirowało również właścicielkę gabinetu – Annę Nocoń – do napisania artykułu o emocjach w masażu dla prestiżowego magazynu LNE. Zgłębiając ten temat – jaka jest zależność między emocjami, a masażem i dotykiem w ogóle? I czy rzeczywiście można wymasować duszę?

Uroda, ciało, dusza

Zastanawiałaś się kiedyś, czym jest uroda i piękno? Oczywiście nie to piękno, które zależy od chwilowych tendencji i trendów, lecz to, które jest obiektywne i zawsze aktualne – wewnętrzne piękno o zewnętrznych oznakach. Gdyby przyjrzeć się niezależnym kryteriom, jako ludzi urodziwych postrzegamy te osoby, które posiadają harmonijną sylwetkę, regularne rysy twarzy, zdrową skórę, a przede wszystkim uśmiech, pogodne spojrzenie i pozytywny stosunek do świata. Jak widać, na urodę składa się zatem wiele czynników fizycznych i psychicznych – wniosek jest jeden: uroda jest zwierciadłem procesów fizycznych i wszelkich emocji, które zachodzą w naszym wnętrzu.

Tak właśnie łączy się nasza sfera duszy z ciałem.

Równowaga

Nie każdy wie, że nasze ciało składa się z różnych wymiarów. To swoista kompozycja wymiaru fizyczności, zmysłów, rozumu i myśli. Mamy więc w sobie ciało fizyczne, ciało emocjonalne i ciało mentalne. Ich koegzystencja opiera się na balansie, specjalnej równowadze, im bliżej której jesteśmy, tym lepiej się czujemy i funkcjonujemy na co dzień. Równowagę tą możemy osiągnąć, dążąc do porozumienia między naszym sercem i umysłem, do osobistej koherencji, której osiągnięcie znacząco wpływa na jakość naszego życia.

Dotyk duszy

Czy dotyk oddziałuje tylko na nasze ciało? Nie, ale żeby zrozumieć to lepiej, trzeba poznać ścisłe zależności między ciałem a emocjami.

Emocje mają olbrzymi wpływ na nasze ciało i zdrowie. Potrafią działać na nasze mięśnie, powodując rozluźnienie lub duże napięcie, a także na nasz sposób poruszania się czy ogólną pracę organizmu. Jest to przykład łączenia się sfery ciała i emocji, i dowód na to, że przez jedno można wpływać na drugie. Dokładnie tak działa masaż. Dotyk szczególnie wrażliwej części naszego ciała, którą jest skóra, przynosi ukojenie emocji. Łagodzi stres, ładuje naszą energię, zwiększa szybkość komunikacji i przekłada się na nasze relacje z innymi ludźmi. Dotyk daje nam poczucie bezpieczeństwa, pomaga nam się zrelaksować, przez co zwalcza zmęczenie i znacznie poprawia naszą koncentrację.

Efektem jest lepsze samopoczucie i stan zdrowia oraz piękniejszy wygląd – i temu właśnie służy masaż.