Rezerwacja terminu

Czym jest kosmetyka holistyczna?

Szczegóły Oferty

Nasz gabinet urodę traktuje w sposób holistyczny. Staramy się zadbać o nasze klientki w każdym możliwym wymiarze, zapewniając im kompleksową opiekę. Zwracamy uwagę na szczegóły, pokazując jak ważne jest dla nas to, co robimy.

Piękno pochodzi z wnętrza

Kosmetyka holistyczna ujmuje piękno jako całość, na którą składa się nie tylko nasz wygląd, ale także zdrowie, samopoczucie, styl życia, emocje, stan psychiczny czy otoczenie, w jakim żyjemy. To wszystko ma wpływ na to, jak wyglądamy i w jaki sposób funkcjonujemy. Zabiegi kosmetycznie i pielęgnacja nie jest w stanie zapewnić nam tego, co dają wymienione wcześniej czynniki.
Zabiegi holistyczne bazują na naturze i nieinwazyjności, przynosząc jednocześnie długotrwałe efekty. W porównaniu do silnych zabiegów kosmetycznych czy też medycznych, efektywniejsze okazują się być np. systematyczne masaże odmładzające połączone ze zdrowym stylem życia.

Powrót do źródeł

Historia kosmetyki holistycznej sięga starożytności, kiedy to w szczególny sposób zaczęto dbać o ciało i duszę. Zwracano uwagę na obecność w pielęgnacji naturalnych składników w postaci roślin i minerałów. Egipcjanom znane były już takie zabiegi jak depilowanie, wygładzanie, redukowanie zmarszczek i makijaż. Osoby cieszące się większym zasobem finansowym korzystały z kąpieli z masażem czy nacierania ciała specjalnymi olejkami. W pielęgnacji główną rolę odgrywało wówczas lecznictwo, dzięki któremu (jak wierzyli Egipcjanie) można było osiągnąć upragnione piękno. Istotna była także higiena, której w żaden sposób nie pomijano w codziennych rytuałach.

Kompleksowe podejście

Wykorzystując holistyczną filozofię podchodzimy do naszych klientek indywidualnie, starając się otoczyć je wyjątkową opieką i troską. Zabiegi dobieramy według ich własnych potrzeb, dbając nie tylko o ciało, ale także i duszę. Zapewniamy przez to kompleksową pielęgnację i dogłębny relaks. Pracownicy gabinetu poświęcają klientkom szczególną uwagę, udzielając profesjonalnych porad i uwag. Osoba poddająca się zabiegowi otrzymuje szereg wskazówek, które pomagają jej osiągnąć pożądane skutki.

To, co wyróżnia zabieg holistyczny na tle innych zabiegów to dbałość o najdrobniejsze detale. Niezwykle ważne są takie czynniki jest atmosfera, muzyka, zapach i światło. To właśnie one potrafią przynieść kojący relaks i odprężenie. Pracownicy są niezwykle zaangażowani w swoją pracę, poświęcając całą uwagę klientkom i ich potrzebom.

Ulga dla ciała

Co oferuje kosmetyka holistyczna naszemu ciału? Możemy skorzystać między innymi z masaży relaksacyjnych, egipskich, z użyciem stempli, muszli czy olejków eterycznych. Zabieg często zaczyna się od kąpieli w bąbelkach lub wizyty w saunie. Istnieje także możliwość poddania się wszelkim peelingom czy rytuałom zapachowym. Zapachy te można dopasowywać do pory roku stosując korzenne i rozgrzewające peelingi zimą, a wiosną kwiatowe i orzeźwiające. Popularnym zabiegiem są odżywcze maski i okłady na ciało, które dostosowujemy do potrzeb skóry. Do wyboru mamy maski nawilżające i odżywiające (czekoladowa), energetyzujące (cytrusowa), a także wyszczuplające (glinkowa). W ofercie są również okłady samorozgrzewające zawierające pustynny piasek z Arizony, okłady z torfu, a także popularne okłady na bazie marokańskiego błota. Nie powinniśmy zapominać o naszych stopach, którym masaż przyniesie niezwykłą ulgę po męczącym dniu.

Szereg możliwości jakie oferuje kosmetyka holistyczna pozwoli Ci poczuć się wypoczętą i zregenerowaną. Tylko wtedy będziesz w stanie dostrzec trwałe i widoczne efekty w swoim wyglądzie.

Czy jesteśmy gabinetem kosmetyki holistycznej?

Tak! Zdecydowanie jesteśmy gabinetem kosmetyki holistycznej:

  • prezentujemy całościowe podejściem do urody pacjenta, zwracamy uwagę na jego stan zdrowia, samopoczucie, styl życia, emocje, psychikę i wiele czynników, które mają wywierają wpływ wygląd,
  • zachęcamy do kontynuowania holistycznej filozofii zdrowia, urody i pielęgnacji również w domu – zabiegi wpływają tylko w pewnym stopniu na nasz wygląd, a cała reszta to odżywianie, emocje, styl życia, jaki styl życia prowadzimy,
  • nasze zabiegi wpływają na wygląd i samopoczucie, są bardzo naturalne i jak najmniej inwazyjne, wymagają systematyki i czasu ale przynoszą długotrwałe efekty,
  • zabiegi są dobrane tak, by działały zarówno na ciało, jak i na ducha, pielęgnowały, ale i głęboko relaksowały,
  • zabiegi holistyczne to rytuały nastawione na “pieszczenie” zmysłów w odpowiedniej atmosferze: wolno, starannie, spokojnie, w towarzystwie świec, kolorowych świateł, muzyki i zapachów,
  • jesteśmy doradcami zdrowia i urody, rozmawiamy z klientami starając się edukować i udzielać wskazówek jak najlepiej zadbać o zdrowie, poprawić nie tylko wygląd, ale i samopoczucie, klientka czuje się zawsze otoczona troskliwą opieką,
  • wszystko co robimy pielęgnuje, upiększa, relaksuje i poprawia komfort życia.

Kontakt

ANNA NOCON kosmetyka pozytywna

Numer konta

ING Bank Śląski SA 07 1050 1214 1000 0090 9590 6583

Adres

ul. Poleska 6
40-733 Katowice

Umów się na zabieg

Social Media

Fb     Yt     In     Ig

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chciałbyś zapytać o wolne terminu? Zapraszamy do kontaktu.
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.