Rezerwacja terminu
lakshmi hinduska bogini

Hinduska bogini Lakshmi

W Gabinecie ANNA NOCON Kosmetyk Pozytywna otwieramy się na to, co nowe i nieznane. Stale poszerzamy horyzonty i poszukujemy odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego piękna. Wiele z tych odpowiedzi przyniosła nam filozofia LAKSHMI zgodna z tysiącletnią mądrością Ajurwedy. Zgłębiliśmy jej sekrety związane ze sposobami na poszerzanie świadomości, życie w zgodzie ze sobą i naturą oraz osiąganie idealnego balansu. To inspirująca podróż, w którą chcemy zaprosić także Ciebie – jest przecież jeszcze tyle do odkrycia? Ale wszystko małymi krokami! Dziś opowiemy Ci o Lakshmi, hinduskiej bogini pomyślności i obfitości?

Bogini z kwiatem lotosu

Według hinduskich wierzeń bogini Lakshmi narodziła się w trakcie tworzenia całego wszechświata, unosząc się nad rozchylonymi płatkami i zachwycając innych bogów swoim pięknem i urodą. Inna wersja tej historii mówi o jej wyłonieniu się z lotosem w dłoni z piany mistycznego oceanu mleka podczas jego ubijania. Jej uroda onieśmieliła samego boga Wisznu, przez co ten wkrótce się z nią ożenił. Lakshmi stała się jego Śakti, czyli żeńską siłą, a także pośredniczką między nim, a jego wyznawcami. Jest przedstawiana jako bardzo piękna i urodziwa młoda kobieta, stojąca na kwiecie lotosu, oraz określana jako skromna, cierpliwa, wybaczająca, nieśmiała, utalentowana, rosnąca i kochająca. Wraz z boginiami Parwati i Saraswati tworzy tzw. Tridewi, żeńską trójpostaciowość, odpowiednik męskiego Trimurti. Lakshmi posiada własne wyjątkowo huczne święto wypadające na przełomie października i listopada o nazwie Diwali. W jego trakcie wyznawca świętują triumf dobra nad złem, wiedzy nad ignorancją, nadziei nad rozpaczą i światła nad ciemnością.

Początki LAKSHMI

Boginia Lakshmi, jak i cała indyjska mądrość Ajurwedy była inspiracją dla włoskiego małżeństwa, Franco i Lindy Canteri. To oni podczas swojej podróży do Nowego Delhi w Indiach w 1980 r. zafascynowali się bogactwem idei, natury, wiedzy, i postanowili przenieść je do swojego rodzinnego kraju, gdzie w malutkim laboratorium zaczęli tworzyć w wyjątkowe naturalne kosmetyki LAKSHMI. Celem, który im przyświecał, była produkcja kosmetyków dostosowanych do trzech typów osobowości człowieka (Vata, Pitta i Kapha) z pełnym poszanowaniem człowieka i przyrody. Dziś firma jest jednym z największych producentów kosmetyków naturalnych w całej Europie, a niespotykane sposoby produkcji i przywiązanie do etycznego piękna przyniosły im miliony sympatyków na całym świecie.

Bliżej własnego wnętrza z LAKSHMI

Lakshmi oznacza w swobodnym tłumaczeniu „poznać i zrozumieć swój cel”. I to w dużej mierze oddaje sens filozofii Lakshmi, jako całego systemu pozwalającego nam na pełniejsze, doskonalsze i szczęśliwsze życie. Zrozumieć siebie oznacza umieć wsłuchać się w swoje własne potrzeby, umieć zdystansować się od wielu spraw i spojrzeć na siebie z zupełnie nowej perspektywy. Współczesny styl życia oddala nas od natury, harmonii i spokoju, a w dodatku narzuca nam zachowania i nawyki niezgodne z naszą osobowością, z naszą doszą. Filozofia LAKSHMI pozwala nam rozpoznać to, co jest dla nas szkodliwe i niewskazane, a dzięki temu odzyskać swój wewnętrzny balans, który przejawia się widoczną poprawą samopoczucia i wyglądu.

LAKSHMI to nie tylko kosmetyki i zabiegi, lecz cały nurt myślowy osób świadomych otaczającego ich świata i własnego wnętrza. Dołącz do nas i odkryj swoje całkiem nowe życie. Czekamy na Ciebie w gabinecie ANNA NOCON Kosmetyka Pozytywna.