Rezerwacja terminu
AN - Grafiki wpisy blogowe

Ogień i energia – Dosha PITTA

Życie w szczęściu oznacza życie w pełni. Przede wszystkim w pełni świadomości otaczającego nas świata i nas samych. Zbyt często jednak szukamy źródła radości, satysfakcji i równowagi w zewnętrznym środowisku. Podpatrujemy innych, próbujemy postępować jak oni, przyjmujemy ich styl życia. Ta droga wiedzie niestety tylko ku złudzeniu szczęścia. Prawdziwa równowaga tkwi w naszym wnętrzu ? i tego właśnie naucza Lakshmi, filozofia piękna, natury i harmonii. Według Lakshmi ludzie posiadają swoje żywioły, złożone typy osobowości, tzw. doshe, które determinują ich całe życie. Jedną z nich jest dosha Pitta.

Dosha energii i ognia – Pitta

Dosha Pitta to jeden z trzech typów doshy (pozostałymi są doshe Vata i Kapha). Jest to najbardziej emocjonalny, ognisty i emocjonalny żywioł, który charakteryzuje osoby wyjątkowo dynamiczne, a także wydajne i wymagające. Ich działanie i sposób myślenia jest zorganizowany, cechuje je intelektualizm i chęć do podejmowania aktywności. Ogniste wnętrze wiąże się jednak z ognistymi emocjami – te w przypadku doshy Pitta mogą znacznie przybierać na sile i prowadzić do wybuchów, napadów złości. Nastrój osób z tą dominantą nie należy jednak do wysoce chwiejnych. Kochają one energię, szybkie i zdecydowane działanie, stawianie na swoim, choć z drugiej strony wyróżnia je dość krytyczne podejście do siebie i innych.

Wrażliwość i delikatność

Pod względem wyglądu, dosha Pitta odznacza się proporcjonalnym i okrągłym kształtem ciała z przeciętną wagą. Kolejnymi cechami jest bardzo wrażliwa skóra z rozszerzonymi naczynkami i skłonnością do zaczerwienień i podrażnień. Włosy osób typu Pitta mają najczęściej kolor blond lub rudy, są delikatne i wcześnie siwieją. W kwestii życiowych nawyków i zachowań ten typ doshy wiąże się z dużym apetytem i krótkim, lecz relaksującym snem. Najczęstszymi problemami Pitta, poza wrażliwą skórą, jest wysokie ciśnienie krwi, słaba tolerancja na upały i bardzo mała tolerancja na kurz.

Jestem Pittą – co to oznacza?

Przede wszystkim pamiętaj, że każdy z nas ma swoją dominującą doshe, a każda dosha ma swoje wady i zalety. W gruncie rzeczy nie należy nawet postrzegać je przez pryzmat plusów i minusów – to po prostu nasza wewnętrzna natura, której potencjalne niedogodności możemy niwelować odpowiednim stylem życia, dietą, zabiegami i kosmetykami. Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że niezależnie od tego, czy i jak bardzo akceptujemy swój żywioł, on i tak w nas istnieje. Dopasowanie się do niego jest środkiem koniecznym do pełniejszego i szczęśliwszego bytu. Ta wiedza jest fundamentem Lakshmi. Jeśli chcesz poznać swoją doshę i poznać siebie lepiej, możesz wypełnić specjalny test online i jego rozbudowaną wersję w naszym gabinecie.

Dla każdej doshy proponujemy zestaw indywidualnie dobranych zabiegów i całkowicie naturalnych kosmetyków Lakshmi. Dla doshy Pitta proponujemy m.in. odświeżające kuracje z peelingiem KATA czy zabieg Swedana (kąpiel parowa), uzupełnione kosmetykami z linii Pitta/Iris bogatymi w uspokajające i kojące substancje. Zapraszamy Cię do gabinetu ANNA NOCON Kosmetyka Pozytywna, gdzie oczarujemy Cię miłością do natury Lakshmi i tysiącletnią mądrością Ajurwedy.