Rezerwacja terminu

Psychosomatyczny masaż twarzy i głowy

Redukcja stresu, zmęczenia, bezsenności, napięć fizycznych i emocjonalnych, działanie silnie uspakajające.

Szczegóły Oferty

Podstawowa formą pielęgnacji antystresowej, która wpływa na złagodzenie fizycznych dolegliwości (somatycznych), które są wynikiem głębszych problemów psychologicznych. Korzyści płynące z masażu psychosomatycznego to: ogólny stan wyciszenia, relaksacji i odprężenia organizmu, silne działanie uspokajający i antydepresyjne, poprawa nastroju, poprawa jakości snu, redukuje zmęczenia, bóli głowy i mięśni, zmniejsza stany niepokoju, łagodzenie objawów chorób i innych dolegliwości psychosomatycznych. 

Holistyczne podejście do organizmu ludzkiego jako większej całości otworzyło drogę do połączenia terapii somatycznej i psychicznej, dając początek psychosomatyce. Problemy psychologiczne (np.: obawa, niepewność, zmęczenie, zdenerwowanie, złość, agresja), z którymi zmaga się organizm każdego dnia, wpływają na funkcjonowanie tkanek, narządów, a w konsekwencji całych układów wewnętrznych, prowadząc do zaburzeń w ich funkcjonowaniu.

Masaż składa się z odpowiednio dobranych sekwencji ruchów w obrębie twarzy oraz głowy, szyi i ramion działających na tkanki na różnych poziomach głębokości. Synchronizacja ruchów połączona ze stymulacją bodźców nerwowych: dotykowych, słuchowych, wzrokowych i zapachowych działa na ośrodkowy układ nerwowy. W efekcie podnosi się ogólny próg wrażliwości na bodźce i usprawniają się mechanizmy adaptacyjne co sprawia, że trudniej jest wytrącić organizm ze stanu równowagi psychicznej. 

Kontakt

ANNA NOCON kosmetyka pozytywna

Numer konta

ING Bank Śląski SA 07 1050 1214 1000 0090 9590 6583

Adres

ul. Podleska 31/4
43-190 Mikołów

Umów się na zabieg

Social Media

Fb     Yt     In     Ig

Formularz kontaktowy

Masz pytania? Chciałbyś zapytać o wolne terminu? Zapraszamy do kontaktu.
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.