Rezerwacja terminu
Dosha VATA

Ruch, powietrze, przestrzeń – Dosha VATA

Pokochaliśmy LAKSHMI. Zaczęliśmy żyć tą niezwykle mądrą filozofią i zagłębiać się w coraz to ciekawsze tematy z nią związane. Jednak początkiem podróży do świata, w którym spotyka się natura, kosmetyka i Ajurweda jest zrozumienie podstaw, a w przypadku LAKSHMI oznacza to zrozumienie siebie. Chociaż często wydaje nam się, że znamy siebie i pojmujemy swoje emocje, nawyki życiowe i potrzeby, tak naprawdę jesteśmy daleko od pierwotnego stanu harmonii, balansu między wszystkimi sferami naszego bytu. LAKSHMI natomiast jest jak drogowskaz i nurt świadomości, który podpowiada, że każdy z nas jest inny? Każdy ma swoją doshę.

Czy człowiek ma swój żywioł?

Dosha jest Twoim typem osobowości, rodzajem ciała i wewnętrznym żywiołem w jednym. To nie abstrakcyjne pojęcie, lecz realny zestaw Twoich cech i wynikających z nich potrzeb. LAKSHMI opiera się na przywiązaniu do natury, w tym również do natury ludzkiej, która, choć z pozoru jest prosta, tak naprawdę stanowi skomplikowaną mieszankę duchowych, cielesnych i umysłowych detali. Ich odkrywanie jest punktem wyjścia do zbliżenia się do samego siebie, a przez to podniesienia jakości swojego życia na wielu niematerialnych płaszczyznach. Jeśli odważysz się uczynić pierwszy krok w stronę mądrości Ajurwedy, koniecznie poznaj wszystkie doshe i dowiedz się, która z nich opisuje Cię najbardziej.

Dosha powietrza i lekkości – VATA

Dosha VATA charakteryzuje osoby pełne radości i entuzjazmu. To ludzie, którzy którzy mają w sobie dużo energii i dynamizmu, a przez innych są lubiane i postrzegane jako sympatyczne. Dlatego żywiołem VATA jest powietrze i przestrzeń, a więc brak ograniczeń, wolność, swoboda, zmiana i ruch. To swoista lekkość i ciągłe pragnienie czegoś nowego. VATA boryka się jednak z tendencją do nerwowości i niestabilności, dlatego łatwo ulega stresowi. Wszystko to skutkuje lekkim snem i nieregularnym apetytem.

Zaakceptować swoją naturę

Jak każda dosha, VATA ma swoje liczne plusy, jak i wady. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że są one częścią naszej natury. Ich akceptacja i dopasowanie do nich swoich nawyków jest częścią osiągania równowagi. VATA wiąże się się z suchością skóry i zmarszczkami oraz z wcześniejszym starzeniem się. Przejawia się wrażliwością na zimno i wiatr, małą tolerancją dla pikantnego, gorzkiego i cierpkiego jedzenia oraz dymu czy alkoholu. Specjalnie dla tego typu osobowości LAKSHMI przygotowało szereg kosmetyków, zabiegów i wskazówek, które pozwalają zbliżyć się do stanu równowagi i pielęgnować swoją wewnętrzną naturę w najlepszy możliwy sposób.

Czujesz, że opis doshy VATA pasuje do Ciebie? W gabinecie ANNA NOCON Kosmetyka Pozytywna pomożemy Ci zgłębić osobowość za pomocą specjalnego testu online. Spróbuj, zacznij eksplorować i odkrywać swoją doshę, otwórz się na nieznane. To nie tylko zaproszenie, to szansa na prawdziwą zmianę Twoje życia i postrzegania świata. Przyjmij dar, jakim jest LAKSHMI i otwórz oczy na wewnętrzne piękno.