Rezerwacja terminu
Kobieta medytuje na plaży

Szukając inspiracji, czyli o niezwykłym spotkaniu z…

Czy wiesz, co świadczy o pasji, zaangażowaniu, jakości i doświadczeniu? Ciągły rozwój, nauka przez całe życie i umiejętność adaptacji zdobytej wiedzy do własnych celów. A naszym celem w gabinecie ANNA NOCON Kosmetyka Pozytywna jest pomaganie ludziom w odkrywaniu swojego piękna. Dlatego mimo ogromu lat pracy wciąż poszukujemy inspiracji, wciąż pragniemy okiełznać to, co nieznane i poszerzać własne horyzonty. Rozwijanie kosmetyki pozytywnej jest więc podróżą, w przenośni i dosłownie, ale o tym więcej za chwilę?

Kosmetyka pozytywna – droga piękna

Opracowując filozofię kosmetyki pozytywnej, odkryliśmy jak bardzo ważna w życiu człowieka jest harmonia i integralność wszystkich jego wymiarów: cielesnego, emocjonalnego i duchowego. Balans między nimi stał się dla nas kluczem do poznawania istoty piękna i bycia szczęśliwym. Kosmetyka pozytywna pomogła nam również zrozumieć, że nie można również zapominać o otaczającym nas świecie, ludziach, miejscach i energii. To, w jaki sposób je postrzegamy i absorbujemy, ma niebagatelny wpływ na jakość naszego życia, a bezpośrednim skutkiem tego jest kondycja naszego wewnętrznego piękna. Masaże, pielęgnacja i styl życia są w tym wszystkim ważnym aspektem całego procesu afirmacji i zyskiwania samoświadomości. To główny powód, dla którego ciągle je rozwijamy.

LAKSHMI – droga szczęścia

Chcemy Ci teraz opowiedzieć o naszym ostatnim odkryciu!
Poszukujemy wyłącznie takich filozofii, technik i zabiegów, które są kompatybilne z kosmetyką pozytywną, które ją udoskonalają i łączą się z nią w idealną całość. Twórczyni gabinetu Anna Nocoń w tym celu odwiedza najróżniejsze zakątki świata, od gorącego południa Europy, aż po odległe krańce Azji. Efektem tej pogoni za wiedzą jest LAKSHMI… To cały zbiór idei, których wspólnym mianownikiem jest życie w zgodzie ze sobą i naturą oraz czerpanie z jej dobrodziejstw z poszanowaniem każdego żywego organizmu. LAKSHMI jest w pełni zgodne z naukami Ajurwedy, starożytną mądrością indyjskich wieszczów. Pokochaliśmy ją, ponieważ przyniosła nam odpowiedzi na nasze pytania.

Doshe – droga zrozumienia

Każdy z nas jest inny na wielu płaszczyznach, lecz wszyscy jesteśmy w jakiś sposób podporządkowani normom i obowiązującym schematom. Właśnie to jest źródło naszego nieszczęścia, zaburzenia równowagi – skoro tak bardzo się różnimy, oznacza to, że nasze ciało, dusza i piękno potrzebują zupełnie innych warunków i środków do osiągnięcia pełni. Zgodnie ze starożytną filozofią, każdy z nas posiada w sobie trzy typy osobowości, tzw. doshe, tłumaczone także jako „konstytucje”. Vata, Pitta i Kapha, bo takie noszą nazwy, istnieją w nas w różnych proporcjach i determinują praktycznie każdy najmniejszy aspekt naszego życia. Od najlepszej dla nas diety, przez zachowanie i nawyki, aż po wygląd i kondycję zdrowia – wszystko to uzależnione jest od naszych dosh. Przeciwstawianie się im jest działaniem wbrew w sobie i źródłem większość naszych problemów ze skórą, zdrowiem, samopoczuciem, a nawet kłopotów w życiu osobistym i zawodowym.

Nowe horyzonty kosmetyki

Te inspirujące odkrycie pobudziło naszą wyobraźnię. Zawsze myśleliśmy o problemach w kontekście eliminacji ich przyczyn, a LAKSHMI dało nam skuteczne narzędzia do tego, aby urzeczywistnić nasze wizje. Zabiegi LAKSHMI są dedykowane konkretnym doshom, a ich celem jest indywidualne rozwiązanie problemów kosmetycznych i nie tylko. Dlatego ich nieodłączną częścią jest pielęgnacja domowa i intensywny dialog. Poznajemy Twoje indywidualne potrzeby, poznajemy Ciebie, dzięki czemu Ty również poznajesz siebie bardziej i bingo! Mamy złoty środek! Oferujemy Ci cały wachlarz perfekcyjnie dopasowanych zabiegów, kosmetyków i wskazówek odnośnie do stylu życia, z których korzystasz w gabinecie, ale również u siebie w domu i w codziennym życiu. To zupełnie nowy wymiar kosmetyki świadomej i zintegrowanej, wyjątkowej i luksusowej.

Stawiamy krok w stronę zupełnie nowych obszarów masażu i kosmetologii. W tej podróży nie może jednak zabraknąć Ciebie. Chcemy udowodnić Ci, że stosując tysiącletnią mądrość i dary matki natury możemy diametralnie zmienić Twoje życie. I zrobimy to, jeśli tylko odważysz się otworzyć na LAKSHMI.