Rezerwacja terminu
Terapie twarzy

Terapeutyczny lifting twarzy DRE.

Wszechświat sprzyja, gdy wierzysz.

Kolejny lifting twarzy? Dlaczego wpasowuje się do koncepcji kosmetyki pozytywnej?

Dlatego, że filozofia wewnętrznego piękna, powrót do natury, świadomość własnych emocji, ciała i umysłu to jest właśnie kosmetyka pozytywna. To szerokie spojrzenie na twarz i ciało przez pryzmat ogólnego stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Pozwolę sobie, drogi czytelniku na mały, osobisty akt dziękczynienia, ważny dla dalszej części mojego wpisu:

Dziękuje Ci Wszechświecie za to, że otwierasz przede mną drzwi do nieograniczonej wiedzy i mądrości tego Świata. Stawiasz na mojej drodze mądrych nauczycieli, pozwalasz na ciekawe, nie zawsze miłe i przyjemne doświadczenia i uczysz pokory. Otwierasz serca ludzi, dajesz siłę i wiarę oraz uczysz miłości.

Pozytywnie nastawiona odkrywam swoją drogę do piękna płynącego z wnętrza każdej istoty. Jeśli jesteś na mojej drodze, to wiesz, że praca z ludźmi jest wędrówką. Piszę jako kosmetolożka – terapeutka i kobieta, może nawet podróżniczka, w związku z tą wędrówką w pracy z ludźmi? Pracując w bliskich relacjach z klientami, potrzebuje w rękach, w głowie i w sercu wiele narzędzi potrzebnych do pracy. Narzędzia te stale udoskonalam i rozwijam, dążąc do perfekcji oraz pozyskania zaangażowania i satysfakcji klienta. W końcu nigdy nie wiem, co będzie mi potrzebne i z jakim bagażem doświadczeń przyjdzie do mnie Ktoś, kto chce wyglądać dobrze.

I tak oto na mojej drodze pojawiły się kolejne ważne dla mnie i ciekawe osoby: doktor Wiktoria Zwinczewska z Hirudologią i kosmetologią chińską oraz Pani Beata Sekuła z terapiami twarzy – refleksologią oraz liftingiem terapeutycznym DRE. O hirudologii już co nieco pisałam, zatem czas na kolejne ciekawostki.

Terapia? Być może zadajesz sobie pytanie czym różni się terapia od masażu?

Już wyjaśniam:

Masaż i terapia to dwie różne i niezależne dziedziny, które łączą wspólne pole terapeutyczne: TWARZ oraz podmiot działań, czyli CZŁOWIEK. Człowiek rozumiany jako całość jest najwspanialszym połączeniem systemów, które zależą od siebie i działają dzięki tym zależnościom. Dlatego też, gdy „coś” nam dolega, odczuwa bardziej lub mniej cały organizm, a nie pojedynczy narząd. Z tego powodu „nie ma ani jednego zabiegu terapeutycznego, który nie powodowałby […] zmian w całym organizmie. Najmniejsza czynność terapeutyczna, nawet najbardziej błaha, posiada własne biologiczne następstwa i wywołuje skomplikowane zjawiska chemiczne, przemieszczanie płynów i leukocytów”. Tajemnica tkwi w mikrokrążeniu i teorii kapilar, nad którymi pracował i głosił dr A. Załamnow. To on głośno mówił, że nie wolno leczyć oddzielnych narządów, ponieważ przy każdej usterce pracy organizmu, zaburzeniu ulega praca całego układu.

Dlaczego DRE jest liftingiem terapeutycznym przeczytasz poniżej.

NOWOŚĆ w naszym salonie — TERAPEUTYCZNY LIFTING TWARZY DRE

Lifting twarzy DRE to nowatorska w Polsce i na świecie „estetyczna kompozycja” technik manualnej, wielowarstwowej stymulacji tkanek twarzy. Idealnie wpasowuje się w zintegrowane połączenie nie tylko kosmetyki alternatywnej, ale również medycyny akademickiej i holistycznej.

Z pozoru taka niewinna, wydawałoby się delikatna, a jednak bardzo mocno oddziaływająca na cały organizm praca z twarzą, szyją i dekoltem. Stymulująca wszystkie warstwy twarzy oraz głowy, specyficzna technika pracy ze skórą i tkankami podskórnymi, powięziami i mięśniami, kośćmi, nerwami, naczyniami krwionośnymi, limfatycznymi oraz mózgiem!

Wykorzystywałam w mojej pracy pewne techniki, o których będę dziś pisać. Mój warsztat pracy jest całkiem spory, niemniej jednak wiedza i doświadczenie Pani Beaty oraz szkolenia w Międzynarodowym Instytucie Refleksoterapii Twarzy pozwolił mi na usystematyzowanie i nazwanie dotychczasowych, nauczenie i wdrożenie nowych ciekawych form terapeutycznej pracy z twarzą.

DRE Lifting terapeutyczny twarzy jest połączymy z klinicznym oddziaływaniem aromaterapii i muzykoterapii. Wykorzystamy do tworzenia kotwic psychologicznych i wzmacniania zasobów nerwu błędnego i nerwowego układu zaangażowania społecznego. A co to oznacza? A to, że zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa oraz pewności siebie w relacjach, dodaje sił, poprawia koncentrację i pamięć. Taki można rzec błogostan psychiczny. Zapytasz, a odmładzanie? No tak! Odmładzanie poprzez terapię to regeneracja organizmu od wewnątrz, czyli coś co lubimy najbardziej! Pamiętaj, że dużo łatwiej jest zapobiegać zmianom utrzymując organizm w zdrowiu oraz dobrej formie psycho-fizycznej.

Dlaczego? Dlatego, że stres jest dla człowieka zabójczy, jest katalizatorem większości zmian chorobowych u wydawałoby się zdrowych ludzi. Choroba to zawsze jakiś stan zapalny, który wynika z zaburzenia pracy komórek, tkanek i narządów. Człowieka można czytać jak otwartą księgę. Wiele dowiedzieć się o nim z tego, jak wygląda, porusza się, mówi. Twarz jest taką „wisieńką na torcie”, bo jest na pierwszym planie w kontaktach z ludźmi.

Zatem droga to młodego wyglądu prowadzi przez techniki redukcji stresu i profilaktykę zdrowia.

Dlaczego zatem lifting twarzy DRE jest skuteczną formą terapii antyaging?

Odpowiedz jest wielowymiarowa tak jak sama terapia. Sekretem liftingu twarzy DRE jest to, że w jednym czasie stymulujemy wszystkie sfery naszego funkcjonowania (ciało, umysł, emocje) a miejscowo wpływać na kondycję wszystkich tkanek, tj.: skóry, powięzi, mięśni czy tkanki naczyniowej i nerwowej. Techniki pracy bazują na drepoterapii: refleksologii manualnej twarzy, Yin miofascioplastyce, miostymulacji Yang, limfofrenażu manulanym i narzędziowym oraz biodynamicznej osteoplastyce głowy.

Praca z technikami DRE jest bardzo uważna, angażuje nie tylko terapeutę, ale również osobę, która poddaje się terapii. To celowane na problemy łączenie metod maksymalnie uaktywniające procesy homeostazy, regeneracji i regulacji, a w efekcie samo-uzdrawiania organizmu. Pracujemy na zewnątrz ciała, a efekty, które uzyskujemy dotyczą też jego wnętrza. No i znowu jesteśmy w punkcie wyjścia. Wewnątrz ludzkiego ciała.
Zewnętrznie synergia technik liftingu DRE modeluje owal twarzy, wygładza skórę, zmniejsza widoczność zmarszczek i bruzd. Efekt liftingu jest natychmiastowy!

Dodatkowe korzyści to uwalnia od bólu i napięcia w obrębie wszystkich struktur twarzoczaszki oraz szyi i karku, łagodzenie bólów głowy, napięć oczu, nerwobóli, neuralgii, dolegliwości stawów skroniowo- żuchwowych, eliminacja migren, pozbywaniu się konsekwencji schorzeń nerwów twarzy, usuwaniu ogólnych napięć fizycznych czy psychicznych

SZCZEGÓŁY DLA BARDZIEJ ZAINTERESOWANYCH

DREPOTERAPIA

Autorska metoda opracowana przez Panią Beatę Sekuła — terapeutkę, nauczycielkę, mentorkę, poszukiwaczkę wiedzy i założycielkę Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy MIRT.
Praca wielowarstwowa to stymulacja wszystkich warstw twarzy. Stymulacja to poprawa mikrokrążenia komórkowego, czyli odżywienie i usunięcie zbędnych metabolitów z tkanek, które warunkują prawidłową pracę komórek.

STYMULACJA TKANKI ŁĄCZNEJ
Powięzi są jak rusztowania utrzymujące tkanki i narządy w miejscu, chroniąc je i niepozwalające na przemieszczanie się. Jeszcze do niedawna niedoceniane, dziś rewolucjonizują zarówno medycynę, jak i kosmetologię. Powięzi twarzy jest niewiele i wymagają one szczególnego zadbania, są bardzo delikatne i łatwo je uszkodzić. Kondycja powięzi, czyli ich elastyczność i sprężystość spektakularnie wpływa na rysy twarzy, wygląd cery i całego owalu twarzy, zarysu polików, brody oraz powiek. Stymulacja tkanki łącznej twarzy głęboko relaksuje i równoważy, odpręża ciało, umysł, uwalnia emocje, Czy wiesz, że powięzi maj pamięć emocjonalną?

DRENAŻ LIMFATYCZNY
Wspomaga lokalną i mechaniczną detoksykację skóry twarzy z toksyn, zasadniczo zmniejsza „worki pod oczami” i odprowadza zastoje limfatyczne. Jest doskonały w stanach pourazowych i pooperacyjnych twarzy. Kompozycja z masażem refleksorycznym twarzy i pracą na powięziach przedłuża i wzmacnia efekty drenażu, bo refleksologia twarzy reguluje od wewnątrz kondycję układu limfatycznego a powięzi utrzymują nową prawidłową równowagę i porządek w tkankach.

BIODYNAMICZNA OSTEOPLASTYKA GŁOWY
Forma pracy na kościach twarzo i mózgoczaszki, których ruchomość i ruchliwość ma wpływ na kondycję twarzy oraz struktur wewnętrznych czaszki. Delikatna praca na czaszce rozluźnia połączenia międzykostne, co wspomaga swobodny przepływ krwi i innych płynów fizjologicznych w okolicy głowy oraz zapewnia niczym niezakłócone bodźcowanie nerwowe.
Praca osteoplastyczna wybitnie poprawia wygląd twarzy i wpływa na kondycję całego ciała. Terapię wykonujesz w stanie obecności biodynamicznej i w świadomym oddechu. To specyficzne kompetencje wymagające umiejętności kierowania uwagi ciała terapeuty do własnego wnętrza. To początek do pracy z poziomu serca.

YIN MIOFASCIOPLASTYKA, YANG MIOSTYMULACJA
Opierają się na anatomii fizjologicznej, oraz energetycznej tkanki łącznej i mięśniowej. Pojęcia Yin oraz Yang pochodzą z technik wschodnich, wywodzą się a Ajurwedy i pomagają zrozumieć energetyczne i fizyczne funkcjonowanie tkanek. Znajomość YIN/YANG determinuje tempo pracy, głębokość i formę dotyku. Takie podejście do pracy z tkankami wywołuje długoterminowe zmiany w funkcjonowaniu organizm, zwłaszcza w sferze emocjonalnej. Uwolnienie emocji związane z fizjologią powięzi (pamięć emocjonalna powięzi) Uwolnienia emocjonalne dobroczynnie wpływają na cały organizm a w pracy z estetyką twarzy pozwalają na osiąganie spektakularnych efektów. Przywracają łagodne rysy, rozjaśniają cerę, wygładzają zmarszczki i bruzdy i niejako „zdejmują” z niej trudne emocje.

Więcej informacji na http://refleksoterapia.net/

Jeśli to co napisałam jest dla Ciebie interesujące, zachęcam do poszerzania wiedzy na temat naturalnych metod liftingu twarzy oraz do wizyty w salonie https://www.annanocon.pl/oferta/lifting-terapeutyczny-dre/

Z pewnością napiszę coś jeszcze.

Pozytywnie pozdrawiam.

Anna Nocoń