Rezerwacja terminu
Cera z niedoskonałościami, trądzikiem, przetłuszczająca się - Architect Peel

Trądzik i pielęgnacja domowa

Trądzik i pielęgnacja domowa to często występujący problem, nasuwający wiele pytań. Coraz częściej dotyczy on nie tylko osób w okresie dojrzewania, ale również osób dorosłych (Acne tarda). Stan ten znacząco wpływa na jakość życia, dlatego trądziku nie należy lekceważyć. Oprócz leczenia dermatologicznego czy w gabinecie kosmetycznym należy szczególnie zadbać o PIELĘGNACJĘ DOMOWĄ, która potrafi czynić cuda!

Terapia skóry trądzikowej powinna rozpocząć się możliwie jak najszybciej, aby uniknąć powstawania blizn czy przebarwień. Aby terapia przeciwtrądzikowa była skuteczna powinna obejmować:

  • Redukcję stanu zapalnego
  • Zapobiegania nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych
  • Zahamowanie rozwoju bakterii Cutibacterium acnes (wcześniejsza nazwa Propionibacterium acnes) 
  • Zmniejszenie łojotoku
  • Zabezpieczanie i pielęgnacje skóry

Do pielęgnacji skóry trądzikwoej potrzebujesz terapeutycznych, pielęgnacyjnych i sprawdzonych kosmetyków. Znajdziesz w naszym tekście złote perełki, które mogą skutecznie rozwiązać wiele Twoich problemów z trądzikiem!

Podstawowe elementy domowej pielęgnacji skóry trądzikowej: 

Krok 1.  Oczyszczanie skóry trądzikowej

Skuteczna pielęgnacja skóry trądzikowej to przede wszystkim jej dokładne oczyszczenienie rano i wieczorem z zanieczyszczeń, makijażu oraz nadmiaru sebum. Korzystaj z takich produkt do oczyszczania skóry, które nie będą powodował ściągnięcia ani przesuszenia. Rekomendujemy antybakteryjne żele do mycia twarzy, którymi należy delikatnie masować skórę rozpuszczając występujące na niej zanieczyszczenia. Produkty do mycia zazwyczaj tworząc białą emulsję lub pianę na twarzy. Zmywamy je wodą i osuszamy twarz. Idealnie czysta i świeża skóra chętniej przyjmie kolejne produkty pielęgnacyjne. Pomocne w leczeniu trądziku aktywne składniki to np.: kwas azelainowy, wyciąg z drzewa herbacianego, pantenol, alantoina.

Nasz numer jeden to KRÓL ŻELI DO MYCIA TWARZY: UpWashing Acne Skin Peel Mission

Krok 2.  Tonizacja skóry trądzikowej

Tonik to jeden z ważniejszych produktów w Twojej antytrądzikowej kosmetyczce. Dlaczego? Dlatego, że pozwoli nam zbalansować pH skóry i utrzymać je na poziomie lekko kwasowym. Dzięki temu bariera ochronna skóry będzie mogła pełnić swoje funkcje. Rozwój bakterii będzie ograniczony, ponieważ produkty te działają silnie przeciwbakteryjnie. Tonik to absolutne „must have”. Nasze ukochane toniki wspomagające leczenie trądziku ma w swojej ofercie marka Peel Mission. Co powoduje, że są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju?

Unikatowy skład! Wszystkie toniki zawierają terapeutyczne kwasy, naturalne hydrolaty roślinne o ukierunkowanym działaniu na problem skóry oraz Niacynamid czyli wit B3. Dzięki temu uzyskujemy silne działanie łagodzące stany zapalne skórne, działanie antybakteryjne, nawilżające oraz wygładzające. Warto wybrać tonik, który w swoim składzie będzie miał np.: kwas azelainowy, salicylowy czy pirogronowy.

Tonik nakładamy na płatek kosmetyczny i przecieramy nim skórę, pozostawiamy do wchłonięcia, nie zmywamy. Stosujemy po każdym myciu twarzy. PAMIĘTAJ tonik nie służy do mycia twarzy. Stosujemy go na wcześniej oczyszczoną skórę!

Nasi faworyci to:

W naszym sklepie znajdziesz ZESTAWY kosmetyków. Zajrzyj tam: https://www.annanocon.pl/sklep/zestawy/

Krok 3. Skoncentrowana kuracja skóry trądzikowej

Aplikacja serum pod krem zasadniczo wzmacnia codzienną pielęgnacje i przyspiesza efekty leczenia zmian skórnych. Serum zawiera wysokie stężenia aktywnych składników, które zawieszone w żelowej i lekkiej formie głębiej penetrują skórę i wzmacniają działanie kremu. Konsekwentnie polecamy produkty marki Peel Mission, w których optymalne stężenia kwasów o ukierunkowanym działaniu leczniczym szybko leczy chorą skórę. Żelowe serum stosujemy na cała twarz lub punktowo. Więcej informacji znajdziesz tutaj:

Krok 4. Krem przeciwtrądzikowy

Nie może go zabraknąć w codziennej pielęgnacji! Pamiętaj, że główną funkcja kremu jest zabezpieczanie i pielęgnowanie, działa bardziej powierzchownie niż serum, dlatego tak istotne jest to co znajduje się pod nim (patrz kroki 1-3). Wybieramy produkty, które w swoim składzie będą zawierały np.: kwas salicylowy, cynk, witaminy, kwas laktobionowy czy kwas azelainowy. Idealny produkt będzie zapewniał odpowiednie nawilżenie, działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjnie i normalizujące pracę gruczołów łojowych.

Jaki krem?

Krok 5.  Produkty do stosowania miejscowego

Są idealnym uzupełnieniem pielęgnacji. Stosujemy je miejscowo, bezpośrednio na zmiany trądzikowe. Redukują stany zapalne i regulują pracę gruczołów łojowych. Polecane są produkty np. z kwasem azelainowy czy szikimowym.

W profilaktyce trądziku oprócz świadomej pielęgnacji należy zwrócić uwagę na wyeliminowanie czynników zwiększających stany zapalne wewnątrzustrojowe.

  • zmień dietę za bardziej zasadową – odkwaś organizm (pozbądź się słodyczy, ogranicz spożywanie mięsa, przetworzonych pokarmów, słodkich gazowanych napoi, jedz więcej warzyw)
  • zadbaj o florę jelitową – koniecznie zażywaj probiotyki (Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium bifidum)
  • zacznij się ruszać i nie zarywaj nocy przed telewizorem – w nocy Twój organizm ma do zrobienia wiele ważnych rzeczy dla Twojego zdrowia, więc pozwól mu na to 😉
  • zredukuj źródła powstawania napięć i stresów lub po prostu naucz się jak radzić sobie ze stresem: medytuj, oddychaj, relaksuj się.

Zachęcamy do konsultacji telefonicznej oraz indywidualnych spotkań ON LINE. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.