Rezerwacja terminu

Filozofia LAKSHMI

Poznaj

PIĘKNO POCHODZĄCE OD MATKI NATURY

MARKA LAKSHMI STWORZONA Z RADOŚCIĄ

Misją Lakshmi jest przyczynianie się do rozwoju i cyrkulacji świadomości oraz holistycznej wiedzy w celu poprawy jakości życia ludzi. To także nauka życia z wrażliwością i poszanowaniem wszystkich żyjących zwierząt, roślin i środowiska naszej planety.

Lakshmi jest niezależna, wolna i otwarta na wszystkie postawy tych, którzy są szczęśliwi, kreatywni i zmotywowani w kierunku ewolucji planety czy zdrowego stylu życia w zgodzie z naturą. Lakshmi oferuje pełen zakres kursów szkoleniowych opartych na dogłębnej wiedzy i najodpowiedniejszych metodologiach praktycznych.

Lakshmi oferuje również szeroką gamę naturalnych produktów, które wykorzystują mądrość, jaką Matka Natura ukryła w roślinach. Lakshmi z miłością i radością obdarowuje Cię darem nadzwyczajnego zdrowia, piękna, szczęścia i harmonijnego życia.

Zewnętrzne piękno zależy od piękna wewnętrznego. Skóra odzwierciedla stan zdrowia, dobrego samopoczucia, radości, równowagi wewnętrznej, a z drugiej strony nierównowagę, problemy i choroby. Prawdziwe piękno i doskonałe zdrowie są osiągane, gdy człowiek żyje w całkowitej harmonii z prawami natury i wszechświata. Dusza, ciało i postawa mogą być doskonale zharmonizowane i umożliwiać objawienia się subtelnej energii „Ojas” w jej całej okazałości. Jej obecność jest podstawą funkcjonowania każdego z nas. Ma wpływ na odporność, siłę fizyczną, mentalność, zdrowie, ale także blask i piękno.

Oba typy energii, czyli umiejscowione w sercu i zasilające świadomość Paraojas, i krążące w ciele Aparaojas, muszą funkcjonować w harmonii i równowadze. Nawet bardzo małe zaburzenia skutkują chorobami oraz zanikiem fizycznej i mentalnej. Niszczący wpływ na Ojas mają negatywne emocje, niewłaściwy styl życia, choroby, przepracowanie czy brak snu, podczas którego jest właśnie produkowana. Nawet przy pełnej równowadze trzech doshy, wyczerpanie Ojas jest śmiertelnie niebezpieczne. Aby zwiększyć energię, należy dążyć do szczęścia, spokojnego stanu umysłu oraz spożywać dietę bogatą w mleko, masło oczyszczone Ghee i specjalne zioła Rasayanami.

WIECZNE PIĘKNO, DAR MĄDROŚCI STAROŻYTNEJ

Wspaniali hinduscy wieszcze Riszi rozumieli fundamentalne prawa natury, które rządzą ludzką psychologią i zorganizowali je w praktycznym, dogłębnym systemie medycyny naturalnej dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

W Ajurwedzie istnieją trzy typy osobowości zdeterminowane przez cechy dosha: Vata, Pitta i Kapha oraz ich kombinacje. Lakshmi zajmuje się nie tylko widoczną częścią problemu, ale zwalcza jego przyczynę, oferując zabiegi, produkty, metody i porady służące przywróceniu równowagi tych trzech dosha i indywidualnej struktury. Lakshmi opracowała niezwykłą linię kosmetyczną, która łączy mądrość Ajurwedy i Naturopatii ze współczesnym stanem wiedzy w dziedzinie kosmetologii, naturalnych produktów kosmetycznych i olejków eterycznych dla pięknej i promiennej skóry typu Vata, Pitta i Kapha.

Odkryj swoją dominantę Dosha

DOSHA

DOSHA VATA

Dosha Vata charakteryzuje się odwodnioną, starzejącą się skórą. Osoby z przewagą tej doshy mają wąskie usta i małe oczy, a ich włosy są najczęściej suche i cienkie. Również ich sylwetka i budowa ciała jest drobna i szczupła. Z kolei w zakresie energii i konstrukcji psychicznej, Vata wyróżnia się pomysłowością, szybkością, pospiesznością, a nastrój ulega szybki zmianom. Czujesz, że ten opis pasuje do Ciebie? Wypełnij test na doshę i dowiedz się, co będzie dla CIebie najlepsze.

Dosha PITTA

Dla Doshy Pitta najbardziej typowa jest skóra naczynkowa, borykająca się z trądzikiem różowatym czy cystami, oraz twarz o normalnych rozmiarów oczach, nosie i ustach. Osoby, u których przeważa Pitta, mają blond lub rude włosy i kształtną budowę ciała. Pod względem konstrukcji psychicznej, Pitta odznacza się bystrością i zorganizowaniem oraz intensywnymi nastrojami, które zmieniają się wolniej niż np. w przypadku Vaty. Wydaje Ci się, że wszystko to w jakimś stopniu dotyczy Ciebie? Upewnij się, wypełniając test online i poznaj swoją doshę.

Dosha KAPHA

Doshę Kapha można poznać po rozszerzonych porach, zaskórnikach i trądziku. Twarz wyróżnia się dużymi ustami i oczami, a włosy są wyjątkowo zdrowe, mocne i ciemne. Osoby, u których dominuje Kapha, mają rosłą sylwetkę i mogą charakteryzować się tendencją do otyłości. Ich konstrukcja psychiczna odznacza się spokojem i siłą, a nastrój jest z kolei stabilny. Zauważasz u siebie cechy Kapha? Zrozum lepiej swoją doshę, wypełniając test online.