Nie może być mowy o skutecznej pielęgnacji skóry twarzy za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków, do stosowania na co dzień. To właśnie one, obok profesjonalnych zabiegów wykonywanych w gabinetach, mają największy wpływ na kondycję naszej cery, jej stan i wygląd. Bardzo ważne jest więc to, by korespondowały z wiekiem, typem cery, jej potrzebami i problemami. Właściwie dobrane kosmetyki powinny zawierać niezbędne, starannie skomponowane składniki, które nie tylko pomogą w zwalczaniu problemów skórnych, ale także zredukują ich objawy oraz pozwolą utrzymać ją w dobrej kondycji, jak najdłużej. Takie właśnie są kosmetyki o farmaceutycznej recepturze, bazującej na mono-kwasach marki Peel Mission.
Dzięki wiedzy ekspertów wykorzystaniu innowacyjnych technologii i najwyższej jakości składników aktywnych oraz szerokiej gamie produktów i serii o różnorodnych stężeniach, kosmetyki Peel Mission nie tylko redukują objawy problemów skórnych o różnym podłożu, ale również sprzyjają eliminacji ich przyczyn. Są stworzone z myślą wszystkich osobach, które szukają skutecznej i profesjonalnej pielęgnacji, niezależnie od tego, czy zmagają się z niedoskonałościami, takimi jak wypryski, zaskórniki, blizny, przebarwienia, czy też mają skórę wrażliwą, tłustą lub mieszaną albo potrzebę rewitalizacji. Kosmetyki z rodziny Peel Mission wspomagają poziom nawilżenia skóry, odżywiają ją i regenerują, a także chronią przed czynnikami zewnętrznymi, zapewniając natychmiastowe i trwałe rezultaty. W ofercie Peel Mission, znajdziemy kosmetyki zarówno do specjalistycznej pielęgnacji gabinetowej, jak i produkty do codziennego użytku domowego.
Recepta na sukces w pielęgnacji to przede wszystkim właściwe określenie potrzeb naszej skóry i dobór odpowiednich kosmetyków. Prawidłowe zdefiniowanie typu naszej cery, jej specyficznych potrzeb, problemów i związanych z nimi objawów – to podstawa sukcesu. Drugą częścią recepty na sukces jest właśnie wybór kosmetyków o określonych dla naszej skóry właściwościach. Dzięki poniższej charakterystyce najczęściej spotykanych problemów skórnych, w łatwy sposób zdefiniujesz potrzeby swojej skóry oraz dobierzesz najlepsze, profesjonalne kosmetyki do codziennej, domowej pielęgnacji z rodziny farmaceutykosmetyków Peel Mission.
Blizny
Blizny są zmianami powstałymi w skórze, w wyniku procesu gojenia po wcześniejszym urazie, schorzeniach dermatologicznych czy chorobie. Ich kształt i wygląd zależny jest od rozmiaru i rodzaju ran. Skóra pokryta bliznami jest najczęściej nierozciągliwa, nierówna i bywa, że nieestetycznie wygląda. Blizny na twarzy, jak np. blizny po trądziku czy ospie, występują często na dużej jej powierzchni, przez co są trudne do zakrycia i nie rzadko powodują dyskomfort psychiczny.
Choć istnieje wiele sposobów zmniejszania widoczności blizn i leczenia nieprawidłowego bliznowacenia, trzeba mieć na uwadze, że proces wymaga zarówno czasu, jak i zastosowania kilku różnych metod, np. mezoterapii czy zabiegów kosmetycznych z użyciem peelingów chemicznych. Ważna jest również codzienna, domowa pielęgnacja specjalistycznymi produktami, których skuteczność profilaktyczna i terapeutyczna, została potwierdzona w licznych badaniach klinicznych. Idealnym produktem wspierającym rozwiązanie tego typu problemów jest AntiScar Gel firmy Peel Mission, który dzięki połączeniu czterech substancji: krzemionki, kwasu hialuronowego, niacynamidu i pantenolu, znacząco wpływa na mechanizmy regeneracyjne skóry, wypełnia nierówności skóry, stymuluje regenerację komórek naskórka i skóry właściwej, sprzyja regeneracji włókien elastycznych i kolagenowych, skutecznie nawilża skórę, nadając jej miękkość i elastyczność, a także działa regenerująco, poprawiając barierę lipidową naskórka.
CERA NACZYNKOWA I WRAŻLIWA
Choć cera naczynkowa i cera wrażliwa to dwa odrębne zjawiska, bardzo często występują jednocześnie.
Cera wrażliwa jest wyjątkowo delikatna i może występować przy każdym rodzaju skóry, od suchej przez mieszaną, po tłustą. Cechuje się pieczeniem, suchością i uczuciem ściągnięcia oraz pojawiającymi się na niej zaczerwieniami. Łatwo ulega podrażnieniom i jest podatna na alergie.
Cera naczynkowa, podobnie jak wrażliwa, bardzo źle znosi działanie czynników zewnętrznych. W początkowych etapach reaguje zaczerwienieniem w sytuacjach stresowych, po wysiłku fizycznym lub po zjedzeniu ciepłych oraz ostrych potraw. Kolejnym etapem jest rozszerzanie się naczynek krwionośnych (tzw. pajączków), które widać na twarzy w formie różowych, czerwonych, a czasem fioletowych pajączków.
Biorąc pod uwagę skłonność do podrażnień, wyróżniającą obydwa typy cery, pielęgnacja zarówno skóry naczynkowej, jak i wrażliwej, wymaga koncentracji na redukcji zaczerwienienia oraz wzmocnienia jej struktury, z użyciem specjalistycznych kosmetyków (począwszy od żeli, pianek i mleczek oczyszczających, przez toniki, płyny micelarne, aż po maski, kremy i serum), które nie tylko ją ochronią, ale też wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Doskonałymi przykładami takich produktów są kosmetyki marki Peel Mission:
- z serii Lacto (Lacto Tonic, Lacto Cream) z kwasem laktobionowym pozyskiwanym z naturalnie występującej laktozy, które nie tylko łagodzą zaczerwienienia i działają przeciwzapalnie, ale również regenerują i wzmacniają barierę ochronną skóry.
- z linii Aloe (Aloe Cleansing Milk, Aloe Gel, Aloe Tonic), oparte na wyjątkowych właściwościach aloesu, zapewniają skórze optymalny poziom nawilżenia, wpływają na przyspieszenie procesów regeneracji naskórka oraz przynoszą ukojenie skórze zaczerwienionej i uwrażliwionej na działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych.
- z serii Aza (Aza Cream, Aza Tonic) z kwasem azelainowym, który sprawdza się w terapii trądziku różowatego (prowadzi do redukcji liczby grudek i krostek) oraz doskonale wycisza skórę skłonną do rumienia, wrażliwą i płytko unaczynioną.
SKÓRA ODWODNIONA I SUCHA
Cera odwodniona bywa często mylona z cerą suchą, jednak należy zaznaczyć, że są to dwa odrębne zjawiska, które różnią się przede wszystkim przyczyną ich powstania. Cera sucha odnosi się do poziomu natłuszczenia skóry, natomiast cera odwodniona do poziomu jej nawilżenia, czyli zawartości wody w naskórku.
Odwodnienie skóry jest stanem przejściowym, spowodowanym przede wszystkim czynnikami egzogennymi (tj. warunkami klimatycznymi, nieprawidłową dietą i pielęgnacją, czy stosowaniem detergentów).W związku z dużym brakiem wody, towarzyszy jej głównie suchość, a rzadziej ściągnięcie. Co więcej, odwodnienie może dotyczyć każdego typu skóry (także tłustej i mieszanej), jednak występuje tylko w obrębie twarzy.
Natomiast suchość skóry charakteryzuje nadmiernym napięciem, szorstkością, zmatowieniem oraz brakiem elastyczności. Ponadto, ze względu na to, że skórze suchej brakuje zarówno wody, jak i lipidów, problem nie dotyczy jedynie skóry twarzy, a skóry całego ciała.
Prawidłowa pielęgnacja jest priorytetem, niezależnie od tego, z którym problemem się zmagamy. Wybierajmy zatem delikatne i sprawdzone kosmetyki, z odpowiednim składem. Do oczyszczenia i przygotowania skóry twarzy do kolejnych zabiegów, polecamy mleczko Aloe Cleansing Milk, łagodną dla skóry piankę UpRemover Dry Skin lub Płyn Micelarny do cery suchej marki Peel Mission, które zapewnią nie tylko uczucie świeżości i czystości, ale również skutecznie nawilżą skórę, nadając jej miękkości i elastyczności. Dla zwiększonego efektu warto również w domowej pielęgnacji sięgnąć po specjalistyczny tonik, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry odwodnionej i suchej (Asiatic Peel Tonic lub Aloe Tonic). Co jeszcze warto zrobić dla poprawy jakości swojej skóry? Regularnie aplikować kremy i serum o działaniu nawilżającym, odżywczym i kojącym. Znakomitą propozycją jest seria produktów Asiatic Peel (ultranawilżający krem oraz skoncentrowane serum-żel) z kwasem azjatykowym, gwarantującym błyskawiczny efekt głębokiego i długotrwałego nawilżenia oraz wygładzenia naskórka na poziomie komórkowym, a także bogaty w kwas szikimowy (nawilżający i zabezpieczający skórę przed ponownym przesuszeniem) Shiki Gel. Warto również systematycznie usuwać zrogowaciały naskórek przy użyciu delikatnego peelingu, który przyspieszy regenerację naskórka i zredukuje nadmiar sebum. Odpowiednim dla każdego rodzaju cery, w szczególności wrażliwej, jest peeling wykorzystujący synergię dwóch enzymów proteolitycznych: usieciowanej papainy i keratynazy — Papaya Enzyme Peel.
SKÓRA WYMAGAJĄCA REWITALIZACJI
Ciągły pośpiech w połączeniu z nieodpowiednią pielęgnacją, stresem i nie rzadko niezdrowym trybem życia, u wielu z nas odbija się na wyglądzie i kondycji naszej skóry. Cera staje się ziemista, poszarzała, zwiotczała i podrażniona, przez co wygląda na zmęczoną i osłabioną. Aby skutecznie walczyć z oznakami przedwczesnego starczenia, utratą elastyczności i odporności, skóra wymaga rewitalizacji, z użyciem specjalistycznych preparatów, które ją odświeżą, odbudują i uzdrowią, poprawiając tym samym jej stan nawilżenia i koloryt, dotleniając oraz stabilizując jej funkcje ochronne. Optymalne działanie, zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry wykazują kosmetyki Peel Mission z linii Shiki (Gel i Tonic) bogate w kwas szikimowy i olejek z drzewa różanego, których systematyczne stosowanie uelastycznia i wygładza naskórek, redukuje zmarszczki oraz wykazuje działanie liftingujące. Preparatami rekomendowanymi do codziennej domowej pielęgnacji skóry szarej, pozbawionej blasku, z oznakami zmęczenia, narażonej na stres oksydacyjny są również kosmetyki z serii Vitamin C (Cream, Gel i Tonic). Dzięki nim cera nabiera młodzieńczej świeżości, jest miękka i lśni nowym blaskiem. Natomiast w trakcie rekonwalescencji po inwazyjnych zabiegach kosmetyczno-medycznych (np. peelingach chemicznych, mezoterapii czy RF), niezbędny okazuje się krem o silnym działaniu regenerująco łagodzącym – Regener Max. W celu przedłużenia efektów zabiegów wykonanych w gabinecie warto również sięgnąć po aktywny tonik z kwasem hydroksybursztynowym Amber Tonic, a po zabiegu RetiPeel, bazujący na czystym retinolu – RetiPeel Tonic.
SKÓRA Z PRZEBARWIENIAMI
Przebarwienia, czyli różnokształtne, mniejsze i większe, jaśniejsze i ciemniejsze plamy na ciele, mogą wystąpić na każdym typie skóry, od suchej, wrażliwej, po tłustą, a nawet trądzikową. Pojawiają się najczęściej w miejscach odsłoniętych (twarz, dekolt, plecy, dłonie), narażonych na promieniowanie słoneczne i są wynikiem zakłóconego mechanizmu syntezy melaniny oraz nierównomiernego rozmieszczenia jej na skórze. Słońce nie jest oczywiście jedynym powodem ich powstawania. Pojawienie się przebarwień może być również związane ze:
– zwiększeniem liczby melanocytów,
– spadkiem degradacji melaniny przez keratynocyty i makrofagi,
– wzrostem aktywności melanocytów,
– natężonym przekazywaniem melanosomów do keratynocytów.
Jak pozbyć się zmian barwnikowych na skórze? W pierwszej kolejności należy zaopatrzyć się w krem z filtrem-Block Cream SPF50+. Równie ważne jest także włączenie do swojej podstawowej pielęgnacji kosmetyków o szerokim spektrum działania, które zapobiegną powstaniu nowych przebarwień i jednocześnie rozjaśnią istniejące. Do codziennego mycia twarzy stosuj delikatny żel (UpWashing Hyperpigmentation Skin) z kwasem migdałowym, azelolicyną i witaminą B3, który perfekcyjnie przygotuje skórę do kolejnych etapów pielęgnacji. Nieocenioną zdolność rozjaśniania przebarwień i wyrównania kolorytu skóry ma witamina C. Jeśli szukasz skutecznych preparatów, które zawierają ją w swoim składzie, koniecznie sprawdź linię kosmetyków Vitamin C marki Peel Mission (Vitamin C Tonic, Vitamin C Cream, Vitamin C Serum). Promienną i gładką cerę z wyrównanym kolorytem osiągniemy również stosując Tonic i Serum z serii DepiGen Peel, zawierające między innymi kwas gentyzynowy. Do walki z przebarwieniami powstałymi na skutek promieniowania słonecznego, uwarunkowań genetycznych, hormonalnych, foto starzenia, jak również pozapalnych, w ramach codziennej pielęgnacji polecamy także produkty bogate w kwas traneksamowy, który wpływa nie tylko na istniejące zmiany barwnikowe, ale również zapobiega ich nawrotom, nawilża i zapewnia działanie antyoksydacyjne. Najlepszym przykładem takich kosmetyków jest tonik i krem Peel Mission z serii Melasma & Phin.
CERA Z ROZSZERZONYMI PORAMI
Rozszerzone pory, widoczne na powierzchni skóry w postaci dziurek, małych wgłębień lub czarnych kropek, zlokalizowane są najczęściej na nosie, policzkach i na czole. Pojawiają się wraz z upływem czasu na skutek ubytku kolagenu oraz utraty elastyczności skóry. Mogą występować w każdym typie cery, jednak najbardziej widoczne są u osób mających skórę tłustą lub mieszaną.
Podczas codziennej pielęgnacji, warto wybierać wysokiej jakości produkty, dopasowane do rodzaju cery z zawartością składników, działających skutecznie i jednocześnie delikatnie. Osoby z tendencją do występowania rozszerzonych porów, powstałych w wyniku procesów starzenia, odniosą kolosalne korzyści ze stosowania kosmetyków, zawierających kwas huminowy, ekstrakt z kory drzewa mahoniowego oraz albicji jedwabistej. Składniki te pobudzają produkcję kolagenu XVIII oraz wpływają na odbudowę szkieletu podporowego skóry, co skutkuje zwężeniem porów i dodatkowo wygładzeniem i minimalizacją zmarszczek. Znaleźć je można w kremie i toniku Peel Mission z linii Architect Peel.
Kolejnym, skutecznym w walce z problemem rozszerzonych porów, tym razem spowodowanym zmianami trądzikowymi, składnikiem jest kwas salicylowy. Pomaga nie tylko normalizować pracę gruczołów łojowych, ale również poprawia teksturę skóry, zwężając pory i nadając cerze aksamitne, matowe wykończenie. Dostępny jest w kremie i toniku do codziennej, całorocznej pielęgnacji z serii Anti Acne.
CERA TRĄDZIKOWA
Choć trądzik kojarzony jest najczęściej z okresem dojrzewania, to niestety ma skłonność do powracania i występowania u osób dojrzałych. Najczęściej za przyczynę pojawienia się trądziku wskazuje się wydzielanie zbyt dużej ilości sebum oraz nieprawidłową pracę gruczołów łojowych. Zmiany trądzikowe występują w wielu różnych rodzajach i typach skóry, najczęściej w formie czerwonych, wypukłych i często ropnych zaskórników, bądź jako nagromadzenie krostek w jednym miejscu.
Kluczem do skutecznego zadbania o skórę trądzikową jest profesjonalna terapia kosmetyczna oraz systematyczna, delikatna higiena domowa. Podstawą codziennej pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie z nadmiaru sebum, bakterii i zanieczyszczeń za pomocą delikatnego żelu, pianki lub płynu micelarnego. Doskonale nadaje się do tego Aza Gel, Shiki Gel, UpWashing Acne Skin, głęboko oczyszczająca pianka UpRemover Oily Skin oraz idealny do demakijażu okolic oczu Płyn Micelarny do cery tłustej i mieszanej Peel Mission. Kolejnym krokiem jest regularna tonizacja, która odpowiada za redukcję zmian zapalnych oraz optymalizuje działanie nałożonych później preparatów pielęgnacyjnych. Działanie silnie antybakteryjnie, hamujące wydzielanie łoju i zapobiegające rozwojowi mikroorganizmów zapewnia Anti Acne Tonic, natomiast Anti Comedo zmniejsza wielkość zaskórników i wyprysków oraz ogranicza powstawanie nowych zmian. Domowa pielęgnacja, powinna również uwzględniać złuszczanie martwego naskórka, oraz nawilżenie. Na szczególną uwagę zasługują lekkie i aksamitne kremy Anti Acne Cream, które bazują na kwasie salicylowym i zawdzięczają swoją skuteczność starannie opracowanemu kompleksowi składników aktywnych oraz Aza Cream, którego kluczowym składnikiem jest ceniony za działanie przeciwtrądzikowe i przeciwbakteryjne kwas azelainowy.
CERA ZE ZMARSZCZKAMI I OBJAWAMI STARZENIA
Starzenie się naszego organizmu, w tym również skóry jest procesem naturalnym i nieuniknionym. W jego wyniku powstają zmarszczki, czyli podłużne zagłębienia w skórze, które możemy sklasyfikować ze względu na przyczyny ich powstawania oraz miejsca ich lokalizacji. Wyróżniamy:
- zmarszczki mimiczne – powstają podczas ruchów mięśni twarzy i pojawiają się między 25 a 30 rokiem życia
- zmarszczki senne – jak nazwa wskazuje, powstają na skutek układania się skóry w czasie spania
- zmarszczki po słoneczne – powstają w wyniku foto starzenia
- zmarszczki grawitacyjne – wywołane są naturalnym procesem starzenia się skóry.
Czy można zatrzymać proces starzenia się skóry? Niestety nie. Można go jednak spowolnić, zachowując na dłużej elastyczność i właściwą kondycję skóry. W jaki sposób? Odpowiednią pielęgnacją z wykorzystaniem nawilżających i odżywiających kosmetyków, które przyczynią się do stymulowania i wspierania odnowy naskórka oraz podnoszącą poziom produkcji kolagenu.
Doskonałym sposobem na odnawianie naskórka i skuteczniejsze działanie kosmetyków jest jego systematyczne złuszczanie przy użyciu delikatnego, kremowego peelingu Papaya Enzyme Peel, który nie tylko usuwa martwy naskórek, ale również pozostawia skórę odnowioną, nawilżoną i miękką w dotyku. Kompleksy składników działających przeciwstarzeniowo zawierają produkty z serii Age Reboot (tonik i krem). Ich unikatowa formuła rewitalizuje skórę, poprawia jej teksturę, wyrównuje jej koloryt oraz chroni przed wolnymi rodnikami i stymuluje mikrokrążenie, redukując tym samym widoczne oznaki upływającego czasu. Pielęgnując skórą dojrzałą, należy w szczególny sposób zadbać o okolice oczu. W ofercie firmy Peel Mission mamy do wyboru dwa specjalistyczne kremy: RETiEyeCream oraz Lift Peel Eye Cream, które oprócz redukcji zmarszczek, napinają i odżywiają delikatną skórę wokół oczu. Do walki ze zmarszczkami mimicznymi warto użyć toniku i serum B-Like, którego kluczowym komponentem formuły jest kwas gamma-aminomasłowy, zapewniający natychmiastowy, intensywny i długotrwały efekt wygładzenia skóry. Warto również zwrócić uwagę na dwufazowy program liftingujący z linii Lift Peel, który został oparty na 10% czystym kwasie glicyryzynowym, cenionym za wzrost kondycji skóry, poprawiający elastyczność i gładkość cery. Pielęgnację tę rozpoczyna zabieg wykonany w gabinecie kosmetycznym, a jego uzupełnieniem jest systematyczna pielęgnacja domowa.
Skóra twarzy liczy na Ciebie!
Fakt, że marzymy o pięknej i zadbanej cerze nie budzi żadnej wątpliwości. Jednak by cera była promienna i nieskazitelna musimy dopomóc naturze. Odpowiednie rozpoznanie typów i problemów skórnych oraz wprowadzenie specjalistycznej pielęgnacji gabinetowej, która będzie systematycznie utrwalana odpowiednimi produktami podczas pielęgnacji domowej, zminimalizuje niedoskonałości cery i znacznie poprawi jej wygląd. Nie zapominajmy, że to profesjonale zabiegi w gabinetach kosmetycznych, z użyciem specjalistycznych kosmetyków produkowanych z naturalnych składników o najwyższej czystości, z wykorzystaniem najlepszych receptur farmaceutycznych, są ważnym elementem pielęgnacji skóry, ale to kuracje domowe odpowiadają za ostateczny efekt i kondycje naszej skóry. Żaden nawet najbardziej profesjonalny zabieg nie zastąpi codziennej, regularnej pielęgnacji domowej.